تنها با رعایت این ۲ نکته بهترین آرایش شب یلدا را داشته باشید

با نزدیک شدن به طولانی‌ترین شب سال، در فرهنگ ایرانی بیشتر افراد به یاد انار، هندوانه، آجیل و فال حافظ می‌افتند. اما چیزی که نباید فراموش کرد، آرایش شب یلدا است. آرایش یلدا در دورهمی‌های یلدایی خانوادگی، دوستانه و حتی رسمی برای ما خانم‌ها از جذابیت زیادی برخوردار است. چون فرصتی برای متفاوت بودن و گذراندن شبی خوب را ایجاد می‌کند. برای بهترین آرایش شب یلدایی کافی است دو نکته ساده را رعایت کنید.

 

نوع آرایش خود را مات و نیمه مات انتخاب کنید

پاییز و زمستان هوا سرد و کمی خشک است و صورت شما به صورت طبیعی یک یا دو پرده روشن‌تر خواهد شد. بنابراین بهتر است آرایش یلدا را مات و نیمه مات انجام دهید تا حالت طبیعی صورت شما هم حفظ شود.

 

آرایش مات و نیمه مات برای شب یلدا

برای خط چشم و ریمل رنگ تیره و نزدیک به مشکی را انتخاب کنید. اگر چشم‌های شما کوچک است می‌توانید برای آرایش یلدا از طیف‌های روشن‌تر استفاده کنید. همچنین رژ لب های قرمز مات و نیمه مات بهترین انتخاب برای هماهنگ شدن با شب یلدا هستند و می‌توانند زیبایی طبیعی شما را درخشان کنند.

فقط فراموش نکنید چه رنگ رژ لب شما قرمز است، سایه پردازی چشم‌ها را زیاد انجام ندهید و سعی کنید آرایش چشم شما لایت باشد.

برای رژگونه نیز بهتر است از رنگ‌های نزدیک به پوست صورت خود استفاده کنید تا کنتراست بهتری را در صورت شما ایجاد کند.

 

از رنگ‌های سبز، قرمز و مشکی غافل نشوید

رنگ‌های یلدایی سبز، قرمز و مشکی می‌تواند تم انتخابی شما برای آرایش شب یلدا باشد، اگر پیشنهاد ما را در بالا قبول کردید، می‌توانید از لباسی سبز یا مشکی به همراه گل ‌سر یا تل قرمز به شکل هندوانه، انار یا گل استفاده کنید، یا لباسی را که دوست دارید با این رنگ‌ها انتخاب کنید.

در آرایش یلدا، رنگ لاک را هم می‌توانید با لب‌های خود ست کرده یا حتی رنگ سبز را انتخاب کنید و کیفی به رنگ آن بردارید.

پیشنهاد ما برای آرایش شب یلدا به شما تمی زیبا اما غیر فانتزی است، اما شما می‌توانید برای یلدا از تم‌های فانتزی با رنگ رژ لب اناری و پر رنگ نیز استفاده کنید. که به نوبه خود متفاوت و جذاب خواهد بود.

 

————————————————————————————————————————————–

نظر خود را برای ما در این مورد کامنت‌ کنید. پیشنهاد شما در مورد این آرایش چیست؟

اگر این مقاله به شما کمک کرد، لطفا آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *