توهم اسپری مردانه و زنانه را کنار بگذارید! انتخاب با شماست

در ادامه خواهیم خواند:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی می‌خواهید از خانه خارج شوید، اسپری بدن خود را پیدا نکرده باشید. به جای اسپری بدن خودتان از اسپری بدن جنس مخالفتان استفاده کرده باشید. مثلا به جای اسپری بدن مردانه از اسپری بدن زنانه یا به جای اسپری بدن صورتی رنگ، اسپری بدن آبی شوهرتان را به خودتان زده باشید. راستش را بخواهید این موارد را نباید زیاد جدی گرفت. بر خلاف دیگر محصولات پوست و مو، بدن به اسپری‌ها آنقدر حساس نیست و می‌توانید رایحه دلخواه خود را خریداری کنید.

 

تفاوت بین اسپری بدن مردانه و زنانه چیست؟

دو تفاوت اصلی بین اسپری بدن زنانه و مردانه وجود دارد. بررسی این تفاوت ها به شما در انتخاب یا عدم انتخاب اسپری بدن جنس مخالف کمک می‌کند.

 

تفاوت روانی، تجاری و دکوراتیو در اسپری بدن زنانه با مردانه

 یکی از این تفاوت‌ها که تقریبا هیچ تاثیری روی شما ندارد، رنگ بسته بندی این محصولات است که بیشتر به دلایل تجاری و سلیقه خانم ها و آقایان در انتخاب رنگ انجام می‌شود. در واقع فقط از نظر دکوراسیون، رنگ و شاید عوامل روانی و اجتماعی تاثیر گذار باشد.

به طور مثال قرار گرفتن یک اسپری صورتی رنگ بین رنگ‌های غالبا تیره وسایل مردان، هارمونی لازم رنگ‌ها را ایجاد نکرده و گاها از نظر شکستن هنجارهای اجتماعی باعث پیش آمدن مواردی مثل تمسخر و غیره بین دوستان خواهد شد!

 

 

تفاوت رایحه و هنجارهای بویایی در اسپری بدن زنانه با مردانه

تفاوت دوم اما کمی مهمتر از تفاوت اول است. هر اسپری معمولا دارای سه سطح بویایی است که به نت‌های بویایی مشهور هستند. نت بالایی، میانی و پایه در رایحه هر اسپری با اسپری دیگر متفاوت است. بعضی از رایحه ها با توجه به فرهنگ های مختلف و هنجارهای تعریف شده در آن، مردانه و برخی زنانه شمرده می‌شوند و در صورت استفاده از اسپری بدن جنس مخالف استفاده کنید. رد بویایی که از شما در محیط اطرافتان به جا خواهد ماند، با جنسیت شما متفاوت خواهد بود.

این مساله در بعضی موارد ممکن است سوء تعبیر شده و شما را از نظر شخصیتی در گروهی متفاوت با تمایلات شما قرار دهد و اثر شما را در محیط اطرافتان تحت تاثیر قرار دهد. به طور مثال ممکن است تصور شد که یک آقا دارای روحیات دخترانه و بالعکس است.

·        رایحه‌های چوبی ، مُشکی ، سنگین ، بودار ، چرمی و قوی در بیشتر فرهنگ‌ها مردانه و یا اصطلاحا ماهیچه‌ای محسوب می‌شوند.

·        رایحه‌های گلی ، میوه‌ای، سبک ،  تازه ،  شیرین و گرم معمولا زنانه و یا اصطلاحا نشانه زنانگی محسوب می‌شوند.

بدیهی است که رایحه‌ ها کاملا به تجربه شخصی افراد از زندگی وابسته هستند و ممکن است تعاریف بالا برای بعضی از افراد کاملا بر عکس باشد، اما آن چه در دنیا و ایران رایج است. تعریفی است که در بالا آورده شده است و به همین دلیل معمولا بهتر است از رایحه‌ای استفاده کنیم که قرار است تعریفی از ما را به محیط اطرافمان ارائه کند.

انتخاب اسپری بدن با توجه به میزان تعریق در مردان و زنان

راستش را بخواهید میزان تعریق در مردان و زنان به فیت بودن یا نبودن، جنسیت و غیره بستگی ندارد و تحقیقات مختلف نتایج متفاوتی را نشان می‌دهند. میزان تعریق در مردان و زنان با توجه به آنچه می‌خورند، سطح کار غدد، میزان هورمون ‌های ترشح شده و درجه حرارت محیط تعیین می‌شود. البته باید در نظر باشید که پوست مردان ۲۵ درصد ضخیم‌تر است و در نتیجه موادی که به عنوان ضد عرق برای نفوذ به پوست مردان استفاده می‌شود باید قوی‌تر از زنان باشد، به همین دلیل به نظر می‌رسد که مردان بیشتر عرق می‌کنند.

 

 

فارغ از جنسیت چه اسپری بدنی را انتخاب کنید؟

اگر زیاد عرق نمی‌کنید و یا عجله دارید و اسپری بدن خود را پیدا نمی‌کنید، به راحتی و بدون نگرانی می‌توانید از اسپری بدن در دسترس‌تان بدون توجه به جنسیت استفاده کنید. فقط باید بوی اسپری را بپسندید. اما در نظر داشته باشید که اسپری بدنی که انتخاب می‌کنید باید ماندگاری کافی ( به طور استاندارد ۲۴ ساعت ) داشته باشد، تا عملکردی که برای آن طراحی شده را به طور کامل انجام دهد.

اسپری‌های تقلبی و قاچاق خارجی ممکن است حتی باعث آسیب به پوست شما شوند، یا خاصیت ماندگاری خود را از دست داده باشند. همچنین رایحه اسپری باید با آنچه که روی توضیحات اسپری و در سایت محصول نوشته شده یکسان باشد و حس لازم و لذت بخش مورد انتظار را به شما منتقل کرده و حس خنکی و تازگی را روی بدن شما ایجاد کند.

همچنین توجه داشته باشید که اسپری بدن خود را قبل از انتخاب روی تکه کوچکی از پوست خود تست کنید تا واکنش آلرژیک به آن ندهید. هر چند نباید از کیفیت و استانداردهای محصولات خارجی غافل شد، اما مواد مورد استفاده در محصولات ایرانی برای پوست مردان و زنان ایرانی بهینه شده و احتمال واکنش‌های آلرژیک در آن‌ها بسیار کمتر از محصولات خارجی است و استانداردهای لازم و کافی کیفیت مواد اولیه و محصول نیز در آن رعایت شده است. از طرفی با قیمت پایینتری به علت عدم نیاز به پرداخت هزینه‌های گمرکی در دسترس شما قرار دارد.

 

———————————————————————————————————

شما تجربه استفاده از اسپری های زنانه و یا اسپری های مردانه مای را دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *