راهنمای کامل از بین بردن چین و چروک دور چشم – قسمت سوم

در ادامه خواهیم خواند:

چین و چروک دور چشم، زودتر از بقیه قسمت‌های پوست آغاز می‌شود. علت اصلی آن حساس و نازکتر بودن پوست دور چشم است. در قسمت اول علل به وجود آمدن این عارضه و پانزده راه پیشگیری از آن را بیان کردیم. در قسمت دوم پنج راه اصلی کاهش و درمان چین و چروک دور چشم را مرور کردیم. یکی از راه‌های موثر و اصلی حفاظت از پوست دور چشم و درمان آن بدون نیاز به لیزر و دیگر عملیات مشابه پزشکی، استفاده از یک کرم دور چشم خوب است. برای انتخاب بهترین کرم دور چشم بهتر است، موارد زیر را در نظر بگیرید.

 

در ترکیبات کرم دور چشم خود به دنبال رتینول یا ویتامین آ بگردید

وجود رتینول یا ویتامین آ یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب بهترین کرم دور چشم است. رتینول مهمترین ماده تایید شده در دنیا برای از بین بردن چین و چروک دور چشم است. این ماده یکی از حالت‌های طبیعی ویتامین آ محسوب می‌شود.

رتینول به بازسازی سلول‌های پوست شما کمک می‌کند. باعث افزایش کلاژن سازی پوست می‌شود. نتیجه این دو مورد در کنار یکدیگر محو شدن چین و چروک ها است. در استفاده از کرم دور چشم به خاطر داشته باشید:

در هر بار استفاده مقدار کمی از کرم حاوی ویتامین آ یا رتینول را به دور چشم خود بمالید. استفاده از مقدار زیاد این نوع کرم باعث حساس شدن پوست شما خواهد شد.

رتینول در مقابل آفتاب باعث حساسیت پوست شما خواهد شد. پس قبل از رفتن زیر آفتاب، حتما روی کرم دور چشم خود، از ضد آفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید.

 

 

در انتخاب کرم دور چشم خود به ضد پف بودن آن دقت کنید

پف چشم نتیجه تجمع مایعات در زیر چشم است. علت این تجمع ممکن است، آلرژی، کم خوابی و یا رژیم غذایی بد باشد.

بهترین کرم دور چشم برای کاهش پف دارای چای سبز ، آلوئه ورا ، روغن نارگیل ، کافئین ، بابونه و ریشه شیرین بیان  هستند.

 

MDI-complex کلید طلایی انتخاب یک کرم دور چشم خوب

MDI-complex   نوعی گلیکوز آمینو گلیکان دریایی است که نقش موثری در افزایش مقاومت فیزیکی پوست دور چشم ، کاهش تیرگی نقش موثری دارد.

 

کرم دور چشم خوب دایره ‌های سیاه دور چشم را کمرنگ می‌کند

سیاهی دور چشم، زیبایی صورت شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به دنبال کرم‌هایی باشید که تیرگی دور چشم را بر طرف کنند، ویتامین‌ سی نمونه موثری از ترکیبات ضد تیرگی پوست دور چشم است.

کرم‌های دور چشمی که در ساختار خود دارای مواد آنتی ریفلکت هستند به روشن شدن بیشتر زیر چشم کمک می‌کنند.

 

کرم دور چشم را حتما بر اساس نوع پوست خود انتخاب کنید

انتخاب بهترین کرم دور چشم به نوع پوست و سن شما وابسته است. از کرم دور چشم مخصوص پوست چرب برای پوست‌های خشک استفاده نکنید. اگر سن شما بیشتر از سی و پنج سال است، از کرم دور چشم مخصوص افراد سی و پنج سال به بالا استفاده کنید.

 

دنبال آنتی اکسیدانی مثل ویتامین E در کرم دور چشم خود باشید

آنتی اکسیدان‌ها از پوست شما در مقابل آسیب سلولی محافظت می‌کنند. آن‌ها ضد چروک هستند. این ترکیبات پوست شما را شفاف کرده و از آسیب‌های دیگر محیطی جلوگیری می‌کنند.

 

 

انتخاب بهترین کرم دور چشم با دیدن syn-coll در ترکیب آن

سین کل یک نوع پپتید(ترکیبی شامل دو یا بیشتر آمینو اسید) کوچک است. ترکیبی که از افتادگی پلک‌ ها، پف کردن چشم و از بین بردن چین چروک دور چشم بسیار موثر است. با حضور این ترکیب در کرم دور چشم نیازی به وجود ویتامین A یا رتینول در ترکیب نیست.

 

روش صحیح استفاده از کرم دور چشم

در صورت استفاده نادرست از کرم، حتی انتخاب بهترین کرم دور چشم هم موثر نیست. روش درست استفاده از کرم دور چشم به صورت زیر است:

  • چند نقطه از کرم را زیر چشم ( از میانه چشم تا انتهای خط چشم) بگذارید.
  • به صورت ضربه‌ای و آرام آن را دور چشم خود بمالید.
  • از مالیدن انگشت دور چشم خودداری کنید، زیرا باعث بیشتر شدن چین و چروک خواهد شد.
  • یک بار صبح و یک بار شب قبل از خواب از کرم دور چشم استفاده کنید.
  • اگر قرار است زیر آفتاب بروید، حتما از ضد آفتاب روی کرم دور چشم خود استفاده کرده و در صورت امکان عینک آفتابی بزنید.
  • هرگز از کرم دور چشم تاریخ گذشته استفاده نکنید.
  • کرمی که دو فاز شده باشد، به چشم آسیب خواهد زد.
  • بوی بد کرم دور چشم نشان از میکروبی شدن آن دارد. از کرم دور چشم میکروبی استفاده نکرده و به سرعت با واحد صدای مشتریان تماس بگیرید.

 

———————————

اگر قسمت های اول و دوم مقاله راهنمای کامل از بین بردن چین و چروک دور چشم را مطالعه نکرده اید کافیه بر روی لینک های زیر کلیک نمایید.

راهنمای کامل از بین بردن چین و چروک دور چشم  – قسمت اول

راهنمای کامل از بین بردن چین و چروک دور چشم  – قسمت دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *