رنگ مداد چشم‌تان را با استایل خود ست کنید تا شیک‌تر دیده شوید

در ادامه خواهیم خواند:

چشم‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های صورت هر کسی هستند. همه ما اهمیت زیادی به چشمان می‌دهیم. داشتن چشم رنگی و خوش حالت جزء موهبت‌های الهی است. هر کسی که چنین موهبتی دارد، به واسطه آن فخر می‌فروشد و خودنمایی می‌کند. اما همیشه لازم نیست که با رنگ یا فرم طبیعی چشم، صورتی زیبا داشته باشیم. آرایش صورت می‌تواند تاثیر مهمی بر چهره ما داشته باشد. در بین تمامی بخش‌های مختلف آرایش صورت، آرایش چشم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در نتیجه معجزه مداد چشم رنگی را دست کم نگیرید.

حتی در حین آرایش کردن، قطعا بیشترین زمان صرف آرایش چشم‌ها خواهد شد. یکی از سخت‌ترین مراحل آرایش چشم نیز، قطعا از نظر هر خانمی، خط چشم کشیدن محسوب می‌شود. اما در میان خانم‌ها، مخصوص بین ایرانیان، بیشتر مرسوم است که تنها از خط چشم مشکی استفاده شود. اما واقعا چرا تنها از خط چشم و آن هم فقط از خط چشم سیاه باید استفاده کرد؟ اصلا چرا مداد چشم رنگی در بین لوازم آرایش خانم‌های ایرانی پرکاربرد نیست؟ اصلا رنگ مداد چشم چه تاثیری بر زیبایی صورت می‌تواند داشته باشد؟ آیا قواعدی برای ست کردن مداد چشم با آرایش صورت وجود دارد؟ یا بهتر است به دنبال ست کردن مداد چشم با استایل کلی خود باشیم؟ با ما همراه شوید تا همه چیز را درباره مداد چشم و رنگ آن بدانید.

 

مداد چشم، ابزاری پرکاربرد در آرایش صورت

اکثر خانم‌ها از اهمیت مداد چشم در آرایش چشم‌ها غافل هستند. شاید به دلیل سنت دیرینه و کثرت استفاده، در بیشتر مواقع همه خانم‌ها خط چشم را ترجیح دهند. اما کشیدن خط چشم بسیار دقیق است و به ظرافت عمل زیادی نیاز دارد. در ضمن از طرف دیگر اکثر خانم‌ها تنها از یک مدل خط چشم مشکی استفاده می‌کنند. در حالی که با مداد چشم رنگی می‌توان آرایش‌های متنوع‌تری داشت و حالت چشم را کاملا تغییر داد.

کاربرد مداد چشم در آرایش صورت بسیار متنوع است. بیشتر ما شاید از آن برای کشیدن خط داخل پلک پایین استفاده می‌کنیم. اما کمتر کسی مداد چشم رنگی را جایگزین مناسبی برای خط چشم یا حتی سایه انتخاب می‌کند. جالب است بدانید که شما می‌توانید با مداد چشم، سایه و خطی زیبا بر پلک بالایی خود طراحی کنید.

مداد چشم نسبت به خط چشم، پهن‌تر است. به همین دلیل لرزش دست تاثیر کمتری روی کشیدگی خط چشم شما می‌گذارد. به همین دلیل اگر چند بار از مداد چشم استفاده کنید، خواهید دید که بهتر، روان‌تر و نرم‌تر است. همچنین به دلیل پخش‌شوندگی عالی آن روی پوست صورت، برخی آن را به عنوان سایه استفاده می‌کنند.

همچنین بر خلاف خط چشم‌های معمول بازار، تنوع مداد چشم رنگی بسیار زیاد است. به همین دلیل شما می‌توانید بر اساس استایل و آرایش صورت خود، رنگی مناسب انتخاب نمایید. ترکیب رنگ‌‌های مختلف روی صورت شما هستند که باعث زیبایی می‌شوند. شاید شما بارها از خودتان پرسیده باشید که چرا همیشه سالن‌های آرایش، ترکیب بهتری را روی صورت ما ایجاد می‌کنند. تنها دلیل اساسی این موضوع، هنر ترکیب رنگی است که آرایشگر در آن مهارت دارد. حال شما اگر شما به جادوی ترکیب رنگ‌ها و تاثیر آن اعتقاد پیدا کنید، می‌توانید با استفاده از مداد چشم، ظاهر خود را به صورت کلی تغییر دهید.

اما مساله اساسی در این مورد، انتخاب رنگ مداد چشم است. شما باید به دنبال ست کردن مداد چشم با آرایش یا ست کردن مداد چشم با استایل کلی خودتان باشید. به همین دلیل انتخاب رنگ مداد چشم بسیار حائز اهمیت خواهد بود. شما بر اساس پارامتر‌های مختلف می‌توانید رنگ مداد چشم خود را انتخاب نمایید. اما چطور؟

 

انتخاب رنگ مداد چشم بر اساس معیار‌های مختلف چگونه است؟

شاید تعجب کنید، اما شما بر اساس معیار‌های مختلفی باید رنگ مداد چشم خود را انتخاب کنید. انتخاب یک رنگ باید کاملا اصولی باشد. انتخاب رنگ بدون برنامه‌ریزی و غیر اصولی باعث می‌شود تا آرایش شما، آن چیزی که تصور می‌کنید نشود. حال با ما همراه باشید تا معیار‌های مختلف انتخاب رنگ مداد چشم را بهتر بشناسید.

 

انتخاب رنگ مداد چشم بر اساس رنگ چشم

یکی از ابتدایی‌ترین انتخاب‌هایی که باید داشته باشید، انتخاب رنگ مداد بر اساس رنگ چشم خواهد بود. رنگ مداد، رنگ سایه و رنگ چشم بیشترین تاثیر را روی یکدیگر دارند. حتی اگر رنگ چشم بسیار زیبا و منحصر به فردی هم داشته باشید، با انتخاب نامناسب، می‌توانید تاثیر چشمان خود را کم‌رنگ کنید. در نتیجه باید دقیقا بدانید که چه رنگ مدادی، مناسب چه رنگ چشمی است.

پیش از شروع بهتر است در مورد چرخ رنگ‌ها اطلاعات داشته باشید. چرخ رنگ‌ها همان چیزی است که هنرمندان، مخصوصا نقاشان، از آن برای انتخاب رنگ‌های مکمل یا متضاد استفاده می‌کنند. در این دایره، رنگ‌های مجاور را مکمل و رنگ‌های رو به رو را متضاد می‌نامند. شما برای انتخاب رنگ مناسب، باید رنگ متضاد یا مکمل را انتخاب نمایید. البته اصول و قواعدی همانند قاعده مثلث، قاعده مربع و یا قاعده خطی وجود دارد که برای انتخاب دو، سه و چهار رنگ مکمل یا متضاد وجود دارند. در ادامه ما با استفاده از این قواعد، به شما توصیه می‌کنیم که بر اساس رنگ چشم خود، چه رنگ مداد چشم را انتخاب نمایید.

 

 

چشمان سبز و عسلی

در چرخ رنگ‌ها، رنگ متضاد سبز، قرمز است. به همین دلیل اگر شما نیز جزء دسته افرادی هستید که چشم سبز یا عسلی دارید، باید به دنبال انتخاب رنگ مداد چشمی با تون قرمز باشید. معمولا رنگ‌هایی مثل خانواده صورتی و بنفش نیز با این چشم‌ها ترکیب بسیار زیبایی را خلق می‌کنند. همچنین شما می‌توانید به سراغ رنگ‌هایی مثل برنز، مسی و ماهون بروید. در ضمن مداد چشم بادمجانی نیز برای رنگ چشم شما بسیار ایده‌آل خواهد بود.

 

چشمان آبی

رنگ چشم آبی بسیار سرد است. مخصوص اگر پوست صورت شما سفید باشد، حس این سردی را بیشتر القاء خواهد کرد. به همین دلیل باید برای مداد چشم، از رنگ‌های گرم استفاده نمایید. برای ست کردن مداد چشم با آرایش، کافیست از کمی رژ گونه برنز به همراه مداد چشم برنز و طلایی استفاده کنید. این ست گرمای صورت شما را بیشتر کرده و باعث می‌شود زیباتر دیده شوید.

 

چشمان خاکستری

درصد افرادی که چشمان خاکستری دارند بسیار اندک است. به همین دلیل رنگ چشمان آنها بسیار خاص و دیدنی خواهد بود. اما با این وجود رنگ چشم خاکستری را بسیار بی روح می‌دانند. باید بدانید که رنگ خاکستری در علم رنگ‌ها، یک رنگ کاملا خنثی است. به همین دلیل شما هستید که با انتخابی مناسب، به آن جان می‌دهید.

در نتیجه برای ست کردن مداد چشم با آرایش، بهتر است از رنگ‌های تون دودی به همراه رنگ‌های خنک استفاده کنید. به عنوان مثال مداد چشم مخصوص خط زیر پلک پایین شما می‌تواند آبی باشد و از مداد چشم دودی به عنوان سایه پلک بالا استفاده نمایید. معمولا باید به نسبت مساوی از ترکیب دودی و رنگ‌های خنک مثل آبی استفاده کنید.

 

چشمان قهوه‌ای و مشکی

بیشتر خانم‌های ایرانی دارای چشمانی قهوه‌ای یا مشکی هستند. جالب است بدانید که تقریبا هر رنگ مداد چشمی برای آنها مناسب است. این دسته افراد می‌توانند رنگ‌هایی مثل برنز تا سبز و آبی را برای خود انتخاب نمایند! همانطور که مشخص است، دامنه وسیعی را برای انتخاب در اختیار دارند. به همین دلیل باید به دنبال ست کردن مداد چشم با استایل کلی خود بروند. در ادامه درباره ست کردن مداد چشم با استایل کلی نیز صحبت خواهیم کرد.

 

انتخاب رنگ مداد چشم بر اساس استایل و پوشش

یکی دیگر از معیار‌هایی که برای انتخاب رنگ مداد مد نظر قرار گرفته می‌شود، استایل و یا نوع پوشش است. ست کردن مداد چشم با استایل نیز در زیباتر دیده شدن شما بسیار موثر است. همه ما در موقعیت‌های مختلف، لباس‌های متفاوتی بر تن می‌کنیم. هیچ کدام از ما لباسی که در مهمانی شب می‌پوشیم را در طی یک جلسه اداری نمی‌توانیم استفاده کنیم.

انتخاب رنگ مداد برای چشم نیز از این قاعده مستثنی نیست. یعنی دقیقا بر اساس استایل خود، باید رنگ مناسبی را انتخاب کنیم. حال قصد داریم تا در مورد ست کردن مداد چشم با استایل کمی صحبت کنیم. معمولا استایل‌ها محدود هستند. در اینجا نیز می‌خواهیم استایل‌ها را بر اساس موقعیت اداری، مهمانی دوستانه، روتین روزانه و مهمانی شب دسته بندی نماییم.

 

روتین روزانه

یکی از پرکاربرد‌ترین نوع آرایش، آرایش روتین روزانه است. آرایش روتین روزانه همان آرایشی است که برای یک خرید ساده نیز بر صورت خود خواهید داشت. معمولا برخی از خانم‌ها عادت دارند که از ابتدای صبح، آرایشی ساده و سبک روی صورت خود داشته باشند. اگر شما نیز جزء این دسته افراد هستید و می‌خواهید از مداد چشم استفاده کنید، باید در مورد رنگ مناسب این نوع از آرایش اطلاع داشته باشید.

معمولا برای ست کردن مداد چشم با استایل روزانه، باید از رنگ‌های روشن و ساده استفاده نمایید. به عنوان مثال استفاده از مداد چشم صورتی می‌تواند گزینه مناسبی برای مصرف روزانه باشد. معمولا متخصصان توصیه می‌کنند که برای مصارف روزانه بهتر است از رنگ‌های صورتی، گل‌بهی و برنز استفاده کنید. به این طریق ست کردن مداد چشم با آرایش نیز کار سختی نخواهد بود. تنها کافیست که رنگ رژ لب، رژ گونه و حتی لاک ناخن خود را نیز بر اساس چرخ رنگ‌ها انتخاب نمایید.

 

موقعیت اداری

در موقعیت‌های اداری و مکان‌های شغلی، انتخاب رنگ مداد چشم‌تان کمی متفاوت خواهد بود. در چنین موقعیتی باید رنگی کاملا سنگین و موقر را انتخاب نمایید. در موقعیت‌های اداری باید رنگی را به عنوان مداد چشم خود انتخاب کنید که بتوانند به عنوان یک نیروی کاری قابل اطمینان، روی شما حساب کنند. استفاده از رنگ‌های فانتزی، بیشتر تصویر یک زن زیبا را در ذهن همکاران شما تداعی می‌کند تا اینکه شخصیت ظاهری‌تان را با وقار جلوه دهد.

به همین دلیل بهتر است برای بالا بردن شخصیت ظاهری خود در موقعیت‌های اداری، از رنگ مداد تیره چشم استفاده نمایید. رنگ‌های سرمه‌ای و یا سبز بسیار تیره گزینه‌های مناسبی هستند. البته اکثر خانم‌ها در چنین موقعیت‌هایی، خط چشم مشکی سنتی را ترجیح می‌دهند. اما برای اینکه این بار زمانی که داخل محل کارتان جلوی آینه می‌روید تصویری تکراری و همیشگی را نبینید، از مداد چشم رنگی استفاده کنید.

 البته در اکثر موقعیت‌های اداری ایران، از لباس فرم استفاده می‌شود. همچنین معمولا این لباس فرم به رنگ سرمه‌ای یا طوسی تیره است. به همین دلیل می‌توانید از مداد چشم سرمه‌ای یا طوسی تیره استفاده کنید. با این کار هم به ست کردن مداد چشم با استایل اهمیت داده‌اید و هم ظاهری کاملا قابل قبول خواهید داشت.

 

مهمانی دوستانه

در مهمانی‌های دوستانه، معمولا لباس‌های راحتی رنگارنگ بر تن می‌کنید. همچنین لازم نیست تا خودتان را جدی، موقر یا باشخصیت نشان دهید. تنها کافیست که خودتان باشید! به همین دلیل ست کردن مداد چشم با استایل دوستانه و دورهمی‌های ساده آنقدر سخت نخواهد بود. برای این کار کافیست تا رنگ لباس خود را در نظر بگیرید.

اگر رنگ لباس شما، رنگی قالب است، می‌توانید همان را برای مداد چشم خود انتخاب کنید. به عنوان مثال تصور کنید که یک لباس ساده یک دست صورتی بر تن دارید. در چنین موقعیتی، بهترین انتخاب برای مداد چشم شما، صورتی خواهد بود. این رنگ و چنین ترکیبی، ظاهری کاملا دخترانه، صمیمی و شاداب به صورت شما می‌بخشد.

اما اگر در لباس شما از طرح‌های مختلفی استفاده شده باشد، می‌توانید تمامی آن رنگ‌ها را در آرایش چشم خود لحاظ کنید. به عنوان مثال اگر رنگ قالب لباس‌تان صورتی باشد، می‌توانید از مداد صورتی برای سایه چشم استفاده کنید. در ادامه اگر چند خط قرمز روی لباس‌تان هست، بهتر است مداد خط پلک پایین خود را قرمز انتخاب کنید. با این کار ست کردن مداد چشم با استایل شما کامل و دقیق به نظر خواهد رسید.

 

مهمانی شب

منظور از مهمانی شب، نوعی از مهمانی است که در آن لباس کاملا مجلسی می‌پوشید. چنین مراسمی معمولا کاملا رسمی بوده و استایل شما نیز بسیار حائز اهمیت است. شکی در این نیست که شما به عنوان یک خانم خوش لباس، کاملا می‌دانید که چه لباسی مناسب چنین مراسمی است. اما نکته‌ای که قصد داریم در اینجا به آن اشاره کنیم، ست کردن مداد چشم با استایل مهمانی شب است.

انتخاب مداد چشم رنگی کاملا به نوع لباسی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. اگر لباس‌تان خیلی رسمی، پر زرق و برق و مجلسی باشد، بهتر است بر اساس چرخ رنگ‌ها، رنگی پر زرق و برق و جیغ انتخاب نمایید. برای لباس‌های تیره، همانند مشکی، زرشکی یا یشمی، می‌توانید از رنگ‌هایی مثل طلائی، مسی، آلبالویی یا سبز استفاده کنید.

این تماما به شما بستگی دارد که می‌خواهید رنگ آرایش‌تان متضاد با لباس شما باشد یا نه؟ اما اصلا نباید در استفاده از رنگ‌های تند و جیغ شکی به دلتان راه دهید. این رنگ‌ها باعث می‌شوند تا شما با اعتماد به نفس‌تر از همیشه دیده شوید. با استفاده از چنین رنگ‌هایی نشان می‌دهید که از دیده شدن هراسی ندارید و در عین حال کاملا با قدرت به نظر می‌رسید.

اما اگر لباس شما در عین مجلسی بودن، کمی فانتزی و دخترانه است، باید به سراغ رنگ‌هایی آرام‌تر بروید. مثلا آبی آسمانی، قرمز روشن، صورتی، گل‌بهی، مسی کم رنگ و برنز رنگ‌های مناسبی هستند که می‌توانید بر اساس لباس خود آنها را انتخاب کنید.

 

 

انتخاب رنگ مداد چشم‌تان بر اساس رنگ پوست

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب مداد چشم رنگی شما تاثیر دارد، رنگ پوستتان است. اگر پوستی روشن، سبزه و یا تیره دارید، باید بدانید که چه رنگ مداد چشمی مناسب شما است.

 

پوست سفید

کسانی که پوستی سفید دارند، باید با انواع آرایش تلاش کنند تا صورت خود را گرم‌تر نشان دهند. به همین دلیل بهتر است برای مداد چشم، از رنگ‌های گرم و کم رنگ استفاده نمایند. معمولا مداد‌های چشم صورتی، گل‌بهی و برنز برای آنها بهترین گزینه محسوب می‌شود.

 

پوست گندمی

اگر پوستی گندمی دارید، باید به آن افتخار کنید. بسیاری از خانم‌ها تلاش می‌کنند تا با کرم‌های برنز، ظاهری مثل شما پیدا کنند. به همین دلیل از نشان دادن آن نباید هراس داشته باشید. شما می‌توانید مداد‌هایی مثل طلائی، آبی و یا سبز را انتخاب کنید کنید تا گندمی بودن پوست‌تان را به رخ دیگران بکشید.

 

پوست سبزه

معمولا کسانی که دارای پوست سبزه هستند، در انتخاب مداد چشم رنگی مناسب دچار سردرگمی می‌شوند. انتخاب رنگ مناسب برای این دسته افراد گاهی بسیار دشوار خواهد بود. اما آنطور که تصور می‌شود، این کار دشوار نیست. این دسته عزیزان نیز نباید تلاش کنند تا رنگ پوست خود را با کرم پودر تغییر دهند. بلکه با استفاده از بازی رنگ‌ها، باید از رنگ پوست خود بیشترین بهره را ببرند.

معمولا رنگ‌های بادمجانی یا بنفش تیره برای مداد چشم پوست‌های سبزه بسیار عالی است. همچنین این دسته افراد می‌توانند از رنگ‌های جیغی مثل آبی لاجوردی و یا سبز یشمی نیز استفاده کنند.

 

————————————

خب، تقریبا با تمام نکات کلیدی برای ست کردن مداد چشم با آرایش و ست کردن مداد چشم با استایل کلی و پوشش آشنا شدید.

به نظر شما استفاده از مداد چشم بهتر است یا خط چشم؟

اصلا چرا باید از خط چشم مشکی استفاده کرد؟

شما کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *