رژ لب مایع مات و ترند‌‌های تابستانی جذاب و شیک

در ادامه خواهیم خواند:

قطعا می‌دانید که یکی از مهم‌ترین اجزای صورت، لب‌هایمان هستند. با کمی آرایش و وقت گذاشتن، می‌توانیم لب‌ها را به نقطه کانونی صورت خود تبدیل کنیم. به این ترتیب زمانی که یک نفر در مقابل ما قرار می‌گیرد، نگاه او کاملا به لب‌ها خیره خواهد شد. اما در زمینه لوازم آرایش لب، تنوع زیادی وجود دارد. رژ لب براق، رژ لب مات، رژلب جامد مات، رژ لب مایع مات و انواع مختلف دیگری که خودتان بهتر می‌دانید. هر ساله با معرفی محصولات جدید، ترند آن سال نیز تغییر می‌کند. به عنوان مثال در حال حاضر با تولید رژ لب مایع مات، ترند رژ لب تابستان امسال بیشتر با رژ لب مات بوده است.

 

اما واقعا رژ لب مات چیست و چه کاربردی دارد؟

قطعا حداقل یک بار با رنگ مات یا همان مخلمی در زندگی خود رو به رو شده‌اید. رژ لب مات نیز دقیقا رنگی مشابه همان رنگ را روی لب شما ایجاد می‌کند. اگر نمونه رنگ رژ لب مات را ندیده‌ باشید، شاید در ابتدا تصور کنید که چقدر رنگ مات می‌تواند به لب شما حالت مردگی دهد. شما تنها نیستید، بسیاری از افراد چنین باوری دارند و تصور می‌کنند که تنها رنگ رژ براق می تواند باعث طراوت و زیبایی لب‌ها شود.

اما در کمال تعجب باید به شما اعلام کنیم که ترند رژ لب تابستان سال ۲۰۱۸ به رژ لب مات تعلق گرفت. یعنی محبوب‌ترین ترند رژ لب تابستان سال ۲۰۱۸ مربوط به آرایش‌هایی با رژ لب مات بوده! این واقعا بسیار شگفت‌انگیز است که در مدتی کوتاه این ترند تبدیل به برترین ترند تابستانی سال شده است!

در حقیقت رنگ مات شاید برق و درخشش رژ لب براق را نداشته باشد اما کلاس و تشخص بسیار زیادی دارد. از زمانی که ترند رژ لب تابستان سال ۲۰۱۸، رژ لب مات اعلام شده، این رنگ زیبا در آرایش روتین و روزانه بانوان جای خود را باز کرده. در گذشته خانم‌ها تماما از رژ لب براق استفاده می‌کردند. اما در حال حاضر این ترند تغییر کرده و بسیاری از آنها ترجیح می‌دهند در موقعیت‌های مختلف از رژ لب مات استفاده کنند. اما واقعا چه موقعیت‌هایی برای استفاده از رژ لب مات مناسب است؟

 

کاربرد رژ لب مات در آرایش

در درجه اول باید گفت که نوع آرایش همواره سلیقه‌ای بوده و سلیقه‌ای خواهد ماند. هیچ قانونی کسی را اجبار نمی‌کند که تنها از یک نوع آرایش خاص استفاده کند. به همین دلیل هرطور که حس می‌کنید زیباتر هستید، می‌توانید به همان شکل آرایش کنید. قصد ما در این قسمت معرفی کاربرد‌های مختلف رژ مات است و هیچ اجباری در استفاده از آنها نیست.

در حال حاضر رژ لب مات سهم زیادی از آرایش روزمره خانم‌ها را به خود اختصاص داده. ظاهر این رژ لب اصلا جلب توجه زیادی نمی‌کند و برای موقعیت‌‌های کاری عالی عمل می‌کند. از نظر تشخص، بسیار کلاس بالا و شیک محسوب می‌شود. در حقیقت عبارت ” زیبایی در سادگی” برازنده استفاده از این رژ لب‌ها است.

معمولا خانم ها در محیط کاری و یا درسی ترجیح می‌دهند که کمتر به چشم بیایند. به همین دلیل رژ لب مات در این بخش بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما این مساله دلیل نمی‌شود که از رژ لب مات در مراسم مختلف استفاده نشود.

اگر در یک مهمانی قصد دارید متفاوت دیده شوید و یا می‌خواهید یک لب ساده‌ی بدون زرق و برق اما شیک و سطح بالا بر تن کنید، آرایش رژ لب مات یک گزینه ایده‌آل برای شما محسوب می‌شود. البته با تیپ‌های اسپرت نیز می‌توان از رژ لب مات استفاده کرد اما ترجیحا مخصوص پوشش‌های سنگین، رسمی، بدون زرق و برق و کلاسیک در مجالس طراحی شده است.

به صورت کلی زمانی که در موقعیتی قصد ندارید انگشت نمای خاص و عام شوید و با وقار و آرام به نظر برسید، رژ لب مایع مات به کار شما خواهد آمد.

 

رژ لب مایع یا رژ لب جامد؟

رژ لب مایع از اوایل قرن بیست و یکم جزء ترند‌های لوازم آرایش قرار گرفت. همانطور که می‌دانید ظاهر رژ لب مایع شبیه به ریمل هست و درون آن یک براش قرار دارد. شما تنها باید با استفاده از آن براش رژ را روی لب خود بکشید. برای برخی از افراد رژلب مایع استفاده ساده‌تری داشت و آن را ترجیح می‌دادند در حالی که هنوز عده ای سادگی استفاده و راحتی حمل و نقل رژلب جامد را ترجیح می‌دهند.

قطعا شکی در این نیست که رژ لب جامد سابقه بسیار زیادی دارد و چندین سال است که مردم از این نوع رژ لب استفاده می‌نمایند. اصلا به همین دلیل است است که تولید رژ لب جامد از رژ لب مایع به نوعی بیشتر هم است. بسیاری از افراد همیشه از این هراس دارند که روزی درب رژ لب مایع درون کیف آنها باز شود و کل وسایل آنها را کثیف کند.

به صورت کلی رژ لب جامد ظاهری مجلسی‌تر دارد و به نوعی پوشش‌دهی بهتری روی لب خواهد داشت. اما از طرف دیگر معمولا در مهمانی‌ها و مجالس باید هر دو ساعت یک بار آن را تجدید کرد. رژ لب مایع معمولا ظاهری کمی براق‌تر دارد و این به دلیل ذات مایع بودن آن است.

در نتیجه به نوعی استفاده از رژ لب مایع و جامد را به نوعی سلیقه‌ای می‌توان دانست. البته در برخی موارد بانوان از این بابت گلایه می‌کنند که رژلب مایع لب آنها را خشک می‌کند. اما در حال حاضر با وجود روی کار آمدن رژ لب مات، بسیاری انتظار این را ندارند که رژ لب مایع مات وجود داشته باشد. معمولا افکار عمومی انتظار درخشش و براقیت را از رژ لب مایع دارد و به همین دلیل در ذهن آن نمی‌گنجد که رژ لب مایع مات وجود داشته باشد.

 

معرفی رژ لب مایع مات

جالب است بدانید که در سال‌های اخیر شرکت‌های تولید لوازم آرایش، اقدام به طراحی و ساخت رژ لب مایع مات کرده‌اند. باید بدانید که تلاش‌های آنها کاملا ثمر‌بخش بوده و موفق به طراحی یک رژ لب مایع با رنگ مات شده‌اند. به این ترتیب کسانی که به صورت کلی رژ لب مایع را ترجیح می‌دهند، قادر هستند تا از این ترند تابستانی زیبا نیز لذت ببرند و همزمان از رژ لب مورد علاقه خود نیز استفاده کنند.

گفتنی است که رژ لب مایع مات اصلا مثل مدل‌های براق خود درخشش ندارد و دقیقا همانند رژ لب جامد مات پوشش‌دهی خواهد داشت. البته در برخی موارد به دلیل مایع بودن این رژ لب، پوشش‌دهی آن نیز بهتر خواهد بود. اگر از یک براش آرایشی لب نیز استفاده کنید که بهتر هم خواهد شد. کافیست کمی از این رژ لب را در ابتدا با براش خودش را لب‌هایتان قرار دهید و در مرحله بعدی با براش لب آن را کاملا پخش کنید تا ظاهری زیبا داشته باشد.

تنوع رژ لب مایع مات نیز در حال حاضر بسیار زیاد بوده و اکثر رنگ‌ها را پوشش می‌دهد. در حال حاضر برند‌های مختلف بازار از رنگ‌های روشنی همانند گلبهی یا صورتی مات تا جگری و شامپاینی مات را تولید می‌کنند. این تنوع دست شما را در انتخاب آرایش مورد علاقه‌تان باز گذاشته و باعث شده تا بتوانید هر مدل آرایشی که روی صورت شما مناسب است را انتخاب کنید.

 

نکاتی که باید در مورد استفاده از رژ لب مات رعایت کنید

  • حتما از تثبیت کننده در انتهای استفاده کنید

بهتر است برای ماندگاری هرچه بیشتر رژ لب مایع مات خود، حتما در انتها از تثبیت کننده لب استفاده کنید. برای تهیه این نوع تثبیت کنده کافیست به فروشگاه‌های لوازم آرایشی بهداشتی مراجعه کرده و درخواست تثبیت کننده لب کنید. آنها خودشان بر اساس نوع لب شما بهترین محصول را پیشنهاد خواهند کرد.

 

  • خط لب را فراموش نکنید

اینکه از رژ لب مایع مات استفاده می‌کنید، بدین معنا نیست که باید خط لب را فراموش کنید. خط لب خود را با رنگ مناسب بکشید تا لب‌های شما علاوه بر حفظ زیبایی رژ لب مات، حالتی برجسته نیز به خود بگیرند.

 

  • استفاده از کانسیلر

شاید تصور کنید که تنها کاربرد کانسیلر به عنوان کرم زیر چشم است. در حالی که اینطور نیست.  کانسیلر مخصوصا زمانی کاربرد دارد که بخواهید روی لب‌های تیره، رنگ رژ لب روشنی بزنید. در این حالت معمولا رنگ رژ شما به خوبی باز نمی‌شود. به همین دلیل باید با استفاده از کانسیلر رنگ لب خود را ببرید و یک زمینه مناسب برای قرارگیری رژ لب مایع مات را آماده کنید. به این ترتیب رنگ رژ شما بسیار ایده‌آل و زیبا خواهد بود.

 

ترند رژ لب تابستان

در حاضر حاضر ترند رژ لب تابستان سال ۲۰۱۹ هنوز کاملا مشخص نشده و اکثر افراد هنوز به ترند رژ لب تابستان سال ۲۰۱۸ عمل می‌کنند. بر اساس ترند رژ لب تابستان سال ۲۰۱۸، برترین رژ لب، رژ لب مات بوده و قطعا امسال هم شاهد همین موضوع خواهیم بود. شاید تا چند هفته دیگر ترند رژ لب تابستان سال ۲۰۱۹ نیز معرفی شود. بی صبرانه منتظر اعلام این ترند هستیم.

 

 

اما در حال حاضر اگر در گرمای هوا ترجیح می‌دهید از ترند تابستانی استفاده کنید، بهترین ترند انتخاب رنگ رژ لب مات صورتی به همراه رژ گونه گلبهی است. ترند تابستانی آرایش در سال ۲۰۱۸ شامل انتخاب رنگ‌های طبیعی، مات و کم رنگ بوده. اکثرا از رنگ‌های روشن باید استفاده کنید و تلاش داشته باشید تا آرایش شما اصلا مصنوعی به نظر نرسد.

در نهایت باید گفت که ما به عنوان یک اطلاع رسان، اخبار جدید دنیای مد را به دست شما می‌رسانیم و باید عارض شویم که هیچ بایدی در انتخاب این روش آرایشی وجود ندارد. اگر شما از رژ لب مات خوشتان نمی‌آید، هیچ مشکلی نیست! می‌توانید باز هم از ترند‌های گذشته استفاده کرده و همیشه ظاهری زیبا داشته باشید. اصلا اینطور نیست که همراهی با مد همیشه خوب و ایده‌آل باشد. در حقیقت گاهی اوقات امکان دارد که مد جدید تنها برای تیپ خاصی از صورت مناسب و زیبا به نظر برسد. در نتیجه زیبایی خودتان را در نظر گرفته و به مد کاری نداشته باشید!

 

——————————————————————————

شما طرفدار رژلب های مات هستید و یا رژلب های شاین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *