ست کردن رنگ لاک ناخن با آرایش، راز زیبایی یک خانم خوش سلیقه

در ادامه خواهیم خواند:

ما در قرن بیست و یکم و در سال ۲۰۱۹ زندگی می‌کنیم. در گذشته و تا حدود اوایل قرن بیست و یکم، اصول و قواعد خاصی برای آرایش بانوان وجود داشت. اگر کمی عکس‌های قدیمی را نگاه کنید، خواهید دید که همه خانم‌ها از یک سبک آرایش استفاده می‌کردند. قواعد ساده بود و همه از آنها تبعیت می‌کردند. اما امروز روال فرق کرده. همه به دنبال متفاوت بودن هستند. دیگر کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که ترجیح دهد شبیه سایر خانم‌ها باشد. به همین دلیل، قواعد و قوانین قدیمی زیادی زیر سوال رفته‌اند. یکی از این قواعد و قوانین، قاعده ست کردن رنگ لاک ناخن با نوع آرایش صورت است.

بسیاری از افراد هنوز هم ترجیح می‌دهند که لاک متناسب با آرایش خود انتخاب کنند. آنها تصور می‌کنند که ست کردن لاک ناخن با سایر قسمت‌های آرایش، ظاهر آنها را بسیار زیبا و دیدنی می‌کند. اما این موضوع تا چه حد حقیقت دارد؟ اصلا برای ست کردن رنگ لاک ناخن با آرایش باید چه کار کرد؟ چه قسمت‌هایی را باید با هم ست کنیم؟ چه اصول و قواعدی باید رعایت شوند؟ با ما همراه شوید تا همه چیز را درباره لاک متناسب با آرایش بدانید.

 

ست کردن لاک ناخن با آرایش، صحیح یا غلط؟

بسیاری از افراد به دنبال یافتن پاسخ قطعی برای این سوال هستند. اما واقعا متاسفانه نمی‌توان پاسخی قطعی برای این سوال یافت. اساس در گذشته اصول و قواعد خاصی برای آرایش وجود داشت که اکثر خانم‌ها از آن تبعیت می‌کردند. به همین دلیل تا همین چند سال پیش می‌توانستیم به صورت قطعی پاسخی برای این سوال پیدا کنیم. در دوران گذشته خانم‌ها اکثر تلاش می‌کردند تا قسمت‌های مختلف آرایش خود را با هم ست کنند. این کار باعث می‌شد تا ظاهری آراسته، شیک و متشخص پیدا کنند. اما امروزه خانم‌ها دید وسیع‌تری پیدا کرده‌اند. آنها تنها به دنبال متشخص دیده شدن نیستند.

خانم‌ها ترجیح می‌دهند در هر موقعیتی، ظاهری متناسب با همانجا داشته باشند. این دقیقا همان چیزی است که اصول آرایش را به چالش می‌کشد. اینکه شما بخواهید آرایشتان برای مهمان رسمی با مهمانی خودمانی تفاوت داشته باشد، رعایت کردن اصول متفاوتی را می‌طلبد. به همین دلیل دقیقا باید بدانید که برای چه موقعیتی قصد دارید آرایش کنید و اصول مربوط به همان موقعیت را بدانید.

ست کردن لاک نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما ممکن است در نگاه اول تصور کنید که رنگ لاک حتی در کنار آرایش صورت هم دیده نمی‌شود. اما باید بدانید که آرایش یک ظاهر کلی به شما می‌دهد. ظاهری که اگر در کل به آن نگاه کنید، حتی جزئیات کوچکی همانند لاک ناخن نیز به چشم می‌آید. به همین دلیل در مورد رنگ لاک ناخن باید حداقل یک تصمیم اساسی بگیرید. شما باید تصمیم بگیرید که رنگ لاک ناخن خود را با آرایش صورت‌تان ست کنید یا با لباسی که می‌پوشید؟

خب مساله در اینجا کمی جالب‌تر شد. این یعنی ست کردن لاک در تیپ و ظاهر بسیار موثر است. اما باید تصمیم بگیرید که لاک متناسب با آرایش شما باشد یا لباسی که بر تن می‌کنید! در گام بعدی پس از اینکه تصمیم بر ست کردن لاک با آرایش خود گرفتید، باید بدانید که رنگ لاک ناخن را با کدام قسمت آرایش صورت ست کنید و هر قسمت چه شخصیتی به شما و صورت‌تان می‌دهد. در ادامه قصد داریم تا درباره ست کردن رنگ لاک ناخن با بخش‌های مختلف آرایش صورت صحبت کنیم.

 

 

ست کردن رنگ لاک ناخن با بخش‌های مختلف آرایش صورت

همانطور که می‌دانید، می‌توانید برای بخش‌های مختلف صورت، از رنگ‌های متفاوتی استفاده کنید. همین رنگ‌ها هم هستند که باعث ایجاد ترکیبی زیبا و یا نامناسب می‌شوند. انتخاب رنگ مناسب برای قسمت‌های مختلف صورت، اصول و قواعدی دارد که بر اساس نوع چهره و رنگ پوست متفاوت هستند. اما در نهایت باید بدانید که چطور رنگ لاک ناخن خود را با هر قسمت ست کنید.

 

ست کردن رنگ لاک ناخن با رنگ رژ لب

یکی از نقاط کانونی مهم صورت هر انسانی، لب‌های اوست. در مورد خانم‌ها این مساله بسیار صادق است و لب برای آنها عضوی بسیار مهم محسوب می‌شود.  به همین دلیل است که آرایشگران هنگام آرایش صورت، وقت زیادی برای لب‌ها می‌گذارند. به صورت کلی چشم‌ها و لب‌های هر کسی، نقاط کانونی صورت او محسوب می‌شوند. با توجه به اینکه شما کدام عضو را برای خودنمایی بیشتر انتخاب می‌کنید، آرایش صورت شما متفاوت خواهد شد.

به عنوان مثال اگر چشمان بسیار زیبایی دارید، بهتر است با متمایز کردن رنگ سایه و خط چشم، آنها را بیش از سایر اعضای صورت در معرض نمایش قرار دهید. به همین ترتیب اگر لب‌های فردی بسیار زیبا باشد، باید با استفاده از آرایش، این زیبایی را دو چندان کرد. با این کار چشم مخاطب تنها به لب‌های شما جذب شده و دیگر متوجه نواقص احتمالی صورت‌تان نخواهد شد.

اما اگر تاکید بیشتری روی آرایش لب خود دارید، می‌توانید لاک متناسب با آرایش خود را نیز انتخاب کنید. در این مورد، ست کردن رنگ لاک با رژ لب توصیه می‌شود. البته منظور این نیست که حتما اگر لب شما نقطه کانونی صورت‌تان است، باید رنگ لاک ناخن خود را با رژ لب‌تان ست کنید. بله در این مورد، ست کردن لاک با رنگ رژ لب مناسب خواهد بود و نه اینکه آن را با سایه چشم ست کنید.

اما برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید، باید بدانید که ست کردن لاک با رنگ رژ لب، چه تاثیری بر صورت و شخصیت ظاهری شما می‌گذارد. در برخی موارد، متخصصان در مورد مزایا و معایب ست کردن لاک با آرایش بحث می‌کنند. در صورتی که عیب خاصی متوجه ست کردن لاک با آرایش وجود ندارد. بلکه تنها باید در مورد شخصیت ظاهری شما صحبت کنیم.

شاید اولین بار باشد که با اصطلاح “شخصیت ظاهری” رو به رو شده باشید. اما قطعا این را می‌دانید که مثلا رنگ‌های تیره باعث متشخص‌تر دیده شدن و رنگ‌های روشن باعث شاداب‌تر دیده شدن می‌شوند. به این مساله، “شخصیت ظاهری” می‌گویند. به عنوان مثال، شاید شما در یک جلسه کاری بخواهید که موقر، استوار و مستقل دیده شوید. این در حالی است که داخل یک مهمانی خانوادگی ترجیح می‌دهید چهره شما صمیمی و مهربان به نظر برسد. پس با تغییر در سبک آرایش و پوشش می‌توان شخصیتی متفاوت در نظر دیگر ایجاد کرد.

 

ست کردن رنگ لاک ناخن با رژ لب

پیش از هر چیز باید بگوییم که این روش به مد چندین سال قبل تعلق دارد. اما چه کسی می‌گوید که مد قدیمی می‌شود؟ مد به صورت چرخشی می‌گردد و هر چند سال یک بار تکرار می‌شود. هنوز هم لباس‌های کلاسیک در بین مردم جامعه رواج دارد. به همین ترتیب گاهی قواعد آرایش و مد دهه ۹۰ میلادی نیز می‌تواند زیبا باشد. یکی از مواردی که هنوز هم زیبایی خود را دارد، لاک متناسب با آرایش است.

اگر می‌خواهید از نظر شخصیت ظاهری، فردی مقتدر، با وقار و مستقل به نظر برسید، بهتر است رنگ لاک خود را با رژ لبتان ست کنید. این کار ظاهری کاملا متشخص به شما می‌بخشد. بهتر است در مراسم شب مجلسی، جلسات اداری مهم و به صورت کلی در هر موقعیتی که ترجیح می‌دهید پوششی رسمی داشته باشید، از این روش استفاده کنید.

البته ما در قرن بیست و یکم زندگی می‌کنیم. قرنی که حتی از نظر موسیقی، هرج و مرج بیش از هارمونی خواهان دارد. به همین دلیل انتخاب رنگ هم می‌تواند در این قاعده تاثیر گذار باشد. به این ترتیب اگر از رنگ‌های تیره همانند قرمز و مشکی استفاده کنید، بیشتر برای مراسم رسمی مناسب است. در صورتی که استفاده از ست صورتی ناخن و لب برای موقعیت‌های ‌غیر رسمی و دوستانه نیز مناسب خواهد بود.

 

 

ست نکردن رنگ لاک با رژ لب

برخی از افراد هراس دارند که انتخاب نکردن لاک متناسب با آرایش ، به آنها ظاهری شلخته و غیر رسمی دهد. اما این اصلا حقیقت ندارد. انتخاب لاک متناسب با آرایش یک مساله کاملا سلیقه‌ای است. اگر نمی‌خواهید لاک‌تان را با آرایش صورت خود ست کنید، می‌توانید به سراغ انتخاب رنگ لباس بروید. شما می‌توانید آزادانه رنگ لاک ناخن خود را انتخاب کنید. بدون اینکه نگران رژ لب یا سایه چشم خود باشید. سپس در مرحله بعد باید بدانید که قرار است چه لباسی بر تن کنید.

معمولا برای موقعیت‌های غیر رسمی و دوستانه بهتر است رنگ لاک شما با رژ لبتان ست نباشد. اما اگر با این حال به چنین کاری عادت دارید و نمی‌توانید آن را ترک کنید، بهتر است از ست‌های روشن همانند سفید، صورت یا آبی روشن استفاده نمایید. ست‌های تیره به مخاطب شما اجازه صمیمیت بیش از حد را نمی‌دهد و باید این را در نظر داشته باشید.

 

ست کردن رنگ لاک با سایه چشم

آرایش چشم بسیار مهم است. معمولا خانم‌ها نیز زمان زیادی را برای آرایش چشم خود صرف می‌کنند. برای داشتن یک آرایش چشم کامل، باید از لوازم مختلفی استفاده کرد. سایه چشم، خط چشم، فر مژه و ریمل، همه‌ی این عناصر به زیباتر دیده شدن چشم شما تاثیر دارند.

همانطور که اشاره کردیم، چشم‌های هر خانمی، جزء نقاط کانونی صورت او هستند. اصلا دلیل اهمیت آرایش چشم و وجود عناصر مختلف برای این کار، به همین دلیل است. اما در مورد آرایش چشم باید بدانید که دقیقا در نقطه مقابل آرایش لب قرار گرفته. یعنی اگر ترجیح می‌دهید آرایش چشم سنگین و حرفه‌ای داشته باشید، باید آرایش لب‌تان ساده باشد. وجود دو نقطه کانونی مهم روی صورت، تنها باعث ایجاد هرج و مرج می‌شود.

حال اگر تصمیم بر این گرفتید که آرایش چشم حرفه‌ای داشته باشید، می‌توانید رنگ لاک خود را نیز با سایه چشم‌تان ست کنید. یکی دیگر از روش‌های زیبا برای ست کردن رنگ لاک، با سایه چشم است. رنگ سایه چشم دقیقا همانند رنگ لاک طیف گسترده‌ای دارد. به همین دلیل می‌توانید رنگ‌های متنوعی را با یکدیگر ست کنید. اما واقعا از نظر شخصیت ظاهری، چه تفاوتی ایجاد می‌کند؟

 

تاثیر ست کردن رنگ لاک با سایه چشم

لاک متناسب با ارایش چشم یک مد زیبا است که هیچ گاه قدیمی نمی‌شود. شاید انتخاب لاک متناسب با آرایش لب کمی قدیمی و از مد افتاده به نظر برسد. اما از طرفی ست کردن لاک با سایه چشم، همیشه مد و زیبا خواهد بود. به همین دلیل شما در هر موقعیتی می‌توانید از این ترفند حرفه‌ای بهره بگیرید.

قواعد مد این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند که در هر موقعیت و مراسمی، لاک متناسب با آرایش چشم خود را انتخاب نمایید. این کار ظاهری بسیار آراسته به شما می‌دهد و نشان دهنده سلیقه و دقت شماست. اما مساله دیگر، انتخاب رنگ این ست خواهد بود. بهتر است برای انتخاب بهتر، تصمیم‌گیری شما بر اساس رنگ لباس‌تان باشد. البته رنگ‌های سنگین همانند طلایی، مشکی، زرشکی و یا قهوه‌ای مایل به مسی، بیشتر مخصوص مراسم رسمی و رنگ‌های روشن همانند صورت و گل بهی، برای مراسم دوستانه بهتر خواهد بود.

 

ست کردن رنگ لاک با سایه چشم با رنگ رژ لب

یکی دیگر از روش‌های ست کردن آرایش، ست کردن رنگ لاک با سایه چشم و با رنگ رژ لب است. در این روش شما رنگ لاک را با رنگ رژ لب و سایه چشم خود ست می‌کنید. شاید برخی این کار را زیاده روی بدانند و تصور کنند که هیچ زیبایی خاصی ندارد. اما به هر حال این نیز یک روش منحصر به فرد است که در مورد برخی از صورت‌ها بسیار کاربردی نیز خواهد بود.

معمولا ست کردن همه چیز با هم، بیشتر در گذشته کاربرد داشته. در قواعد مد امروز، ایجاد ناهماهنگی نیز زیبایی خاصی به صورت شما خواهد بخشید. شاید انتخاب یک رنگ رژ لب متفاوت با ست لاک و سایه، زیبایی منحصر به فردی را ایجاد کند. اما به هر حال اگر به ست کردن همه چیز با هم علاقه‌مند هستید، می‌توانید این روش را نیز حداقل یک بار امتحان کنید.

این نوع از ست کردن اساسا برای مراسم‌ بسیار مجلسی کاربرد داشته و در آرایش روزمره و اداره اصلا جایی ندارد. برای انتخاب رنگ و طرح لاک خود نیز بهتر است از رنگ لباس خود کمک بگیرید.

 

ست کردن رنگ لاک متناسب با لباس

یکی از عوامل دیگری که در ست کردن رنگ لاک تاثیر دارد، لباسی که بر تن می‌کنید خواهد بود. جالب است بدانید نه تنها شما می‌توانید رنگ لاک خود را تنها با لباس‌تان ست کنید، بلکه رنگ لباس بر انتخاب رنگ ست شما نیز تاثیر خواهد داشت. به عنوان مثال تصور کنید که تصمیم می‌گیرید لاک خود را با رنگ رژ لبتان ست کنید. اما انتخاب رنگ رژ لب نیز در این مورد حائز اهمیت خواهد بود.

به همین دلیل بهتر است برای انتخاب رنگ ست آرایش خود نیز از رنگ لباس‌تان کم بگیرید. در درجه اول باید بدانید که رنگ لباس با رنگ لاک می‌تواند نسبت کاملا مستقیم داشته باشد. این یعنی لازم نیست به دنبال رنگ مکمل لباس خود بگردید. به عنوان مثال بسیاری از افراد تصور می‌کنند که باید با لباس بنفش، لاک زرد ست کنند. اما این باوری کاملا اشتباه است. شما باید رنگ لاک خود را به صورت مستقیم و دقیقا مشابه رنگ لباس خود ست کنید.

این یعنی به عنوان مثال اگر لباس‌تان قرمز تیره است و قصد دارید لاک و رژ خود را ست کنید، باید رنگ رژ و لاک خود را نیز قرمز تیره انتخاب نمایید. به این ترتیب ظاهری بسیار آراسته، شیک و در عین حال امروزی خواهید داشت. جالب است بدانید که متخصصان در زمینه مد بر این باور هستند که بهتر است طرح لاک ناخن خود را نیز بر اساس طرح لباس خود انتخاب کنید.

در ضمن شما می‌توانید از زیورآلاتی که استفاده می‌کنید نیز برای زیبایی خود بهره ببرید. به عنوان مثال شاید یک انگشتر با سنگ قرمز مصنوعی در کنار لاک قرمز نمای بسیار زیباتری نسبت به یک طلایی ۱۸ عیار داشته باشد. در نهایت باید چنین توصیه کنیم که در ست کردن بخش‌های مختلف آرایش صورت نباید زیاده روی کرد. هارمونی بیش از حد به دهه ۹۰ میلادی تعلق دارد. بهتر است همیشه با چند خط رنگ متفاوت، ظاهر آرایش خود را کمی متفاوت کنید.

گاهی تقابل رنگ‌ها در کنار یکدیگر زیباتر از هارمونی بیش از حد آنها خواهد بود. پس در نتیجه تلاش کنید در مورد دایره رنگ‌ها اطلاعات کسب کنید و بدانید که مکمل هر رنگی کدام است. به این ترتیب قادر خواهید بود که در آرایش صورت خود از تقابل، مکمل و هارمونی رنگ‌ها استفاده کنید. تنها به یاد داشته باشید که تقابل بیش از حد نیست ممکن است باعث آشفتگی ظاهر شما شود. در کل باید گفت که حدود ۵۰% از آرایش بهتر است ست کردن و هارمونی باشد و ۵۰ درصد مابقی را با رنگ‌های مکمل و متضاد باید تکمیل کرد. به این ترتیب آرایش شما ترکیبی زیبا از هارمونی و تضاد خواهد بود. ترکیبی که در هر گونه اثر هنری نیز به کرات دیده می‌شود.

 

——————————————————————————————

شما هم از طرفدارهای ست کردن رنگ لاک با رنگ آرایش هستید؟

با لاک های بلک دایموند آشنا هستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *