چطور مثل یک حرفه‌ای ریمل بزنیم؟

در ادامه خواهیم خواند:

قطعا نیازی به معرفی نیست. همه ما آشنایی کامل با ریمل داریم. وسیله‌ای برس مانند که با آغشته شدن به مایعی نسبتا غلیظ، به مژه‌ها ما شکل و ظاهری زیبا می‌دهد. اما با این حال، اکثر خانم‌ها ترجیح می‌دهند تا جز در مواقع خاص، از آن استفاده نکنند. علت این موضوع بیشتر در نحوه ریمل زدن است.

ریمل زدن قطعا کار بسیار دشواری است و هر کسی به خوبی از پس آن بر نمی‌آید. اما شاید همه ما تا به امروز با نحوه صحیح ریمل زدن آشنایی نداشتیم. همراه ما با نحوه صحیح ریمل زدن آشنا شوید و مثل یک حرفه‌ای ریمل بزنید. نحوه ریمل زدن آنطور که تصور می‌کنید دشوار نیست. پس نگران نباشید.

 

اهمیت آرایش چشم

چشم‌ها یکی از نقاط کانونی اصلی صورت به شمار می‌آیند. معمولا بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند که وقت زیادی را صرف آرایش چشم‌های خود کنند. با آرایش چشم‌ها شما می‌توانید ظاهر کلی صورت خود را تغییر دهید. به این شکل قادر هستید تا آرایش‌های مختلف را روی صورت خودتان امتحان کنید. یک خط چشم ساده می‌تواند فرم کلی چشم شما را تغییر دهد. یا با تغییر رنگ سایه چشم‌تان می‌توانید استایل کلی صورت خود را عوض کنید.

اما در میان بخش‌های مختلف آرایش چشم، ریمل جایگاه بسیار والایی دارد. ریمل می‌تواند حجم مژه‌ها را بیشتر جلوه داده و کاری کند که بلند‌تر به نظر بیایند. یکی از عناصر زیبایی صورت هر خانمی، پر پشتی و بلندی مژه‌های اوست. به همین دلیل است که بسیاری از خانم‌ها در مراسم مهم، از مژه‌های مصنوعی استفاده می‌کنند. اما چرا از مژه مصنوعی استفاده کرد و نگران باز شدن چسب آن حین مراسم بود؟

شما می‌توانید با یادگیری نحوه صحیح ریمل زدن و آرایش چشم، مژه‌های خود را پرپشت و بلند جلوه دهید. پس اینبار به جای اینکه مژه مصنوعی خریداری کنید، خودتان همانند یک حرفه‌ای ریمل بزنید.

 

چرا باید ریمل بزنیم؟

امروزه به دلیل آلودگی هوا، استرس و یا حتی مشکلات ژنتیکی، مژه‌های اکثر خانم‌ها کوتاه، نازک و شکننده هستند. از طرفی مژه‌ها در زیبایی صورت تاثیر بسزایی دارند. قطعا هیچ را نمی‌توانید بیابید که منکر این موضوع شود. همه مژه‌های کشیده، بلند و پرپشت را دوست دارند. اما زمانی که به دلایل مختلف از این موهبت الهی بی نصیب ماندیم، باید چه کار کنیم؟

برخی از خانم‌ها در این مواقع به سراغ خرید مژه مصنوعی می‌روند. اما مژه مصنوعی در درجه اول یک بار اضافی روی پلک شماست. به علاوه اینکه اتصال آن با چشم، ممکن است باعث ایجاد حساست گردد. همچنین در برخی مواد امکان دارد که چسب حین مراسم جدا شده و تمام آرایش صورت شما را بر هم بزند.

پس نتیجه می‌گیریم که بهترین راه برای زیباتر دیده شدن و دوری از حساسیت چشمی و آبرو ریزی، استفاده از ریمل است. شاید با شنیدن نام ریمل شدیدا عصبی شوید و بگویید که ریمل زدن حرفه‌ای امکان ندارد. اما شاید تا به امروز با نحوه صحیح ریمل زدن آشنا نبودید.

 

برای اجرای نحوه صحیح ریمل زدن به چه مواردی نیاز است؟

پیش از آنکه شروع به ریمل زدن کنید، بهتر است موارد زیر را تهیه کنید:

 

پیش از ریمل زدن باید چه کارهایی انجام دهیم؟

خب بسیاری از خانم‌ها برای ریمل زدن، یک راست به سراغ اصل مطلب می‌روند. در صورتی که این اشتباه است. پیش از اینکه ریمل زدن را آغاز کنید، باید یک سری موارد بررسی شوند.

 

قدم اول: ریمل مناسب را انتخاب کنید

پیش از هرچیز شما باید تصمیم بگیرید که چه ریملی برای شما مناسب است. ریمل‌های مختلفی داخل بازار وجود دارند. ریمل‌هایی در رنگ‌های مختلف و ریمل‌هایی با کاربرد‌های متفاوت قطعا می‌توانند انتخاب را برای شما دشوار کنند. شاید چند بار پیش آمده باشد که از ریمل خود راضی نبوده‌اید اما در عین حال دیگران می‌توانند با ریمل زدن فرم بسیار زیبایی به مژه‌های خود دهند. یکی از دلایل این اتفاق، عدم استفاده از ریمل مناسب مژه شماست. برای انتخاب یک ریمل مناسب باید این موارد را در نظر بگیرید.

  • رنگ: باید بدانید که ریمل‌ها تنها مشکی نیستند. شما می‌توانید رنگ‌های مختلف ریمل را داخل بازار پیدا کنید. شاید یافتن آنها کار کمی دشواری باشد، اما قطعا ارزش وقت گذاشتن را دارد. شاید در ابتدا تصور کنید که ریمل مشکی تنها رسمی و زیباست. اما بهتر است حداقل یک بار بر اساس رنگ چشم و تون پوست صورت خود، از ریمل رنگی استفاده نمایید. با این کار می‌توانید شانس خود را برای زیباتر دیده شدن امتحان کنید.

 

  • ماندگاری: یکی دیگر از عواملی که هنگام خرید و تهیه کردن ریمل باید مد نظر قرار دهید، ماندگاری ریمل است. همیشه ماندگاری ۲۴ ساعته و بالا برای شما مطلوب نیست. گاهی شما نیازی به این مقدار ماندگاری ندارید. ریمل‌هایی با ماندگاری بالا، ضخیم‌تر و سنگین‌تر هستند و فشار بیشتری را بر پوست پلک شما می‌آورند. به همین دلیل اگر قصد دارید تنها چند ساعت از ریمل استفاده کنید، پس ریمل مناسب همان زمان را تهیه نمایید.

 

  • ضدآب بودن: یکی از عوامل مهمی که باعث خراب شدن ریمل می‌شود، رطوبت است. هرگونه رطوبت می‌تواند به ریمل شما آسیب برساند. گاهی ممکن است حین مراسم روی صورت شما آب پاشیده شود. یا حتی عرق صورتتان نیز می‌تواند آرایش شما را خراب کند. به همین دلیل بهتر است همیشه از ریمل ضد آب برای آرایش‌های سنگین و طولانی استفاده کنید.

 

  • نوع برس: ریمل‌ها دارای برس‌های متفاوتی هستند. برخی از این برس‌ها مخصوص فر کردن مژه و برخی دیگر مخصوص حجم دادن به مژه هستند. به همین دلیل شما باید بر اساس نوع مژه و توقعی که از ریمل دارید، برس مناسبی را انتخاب نمایید.

 

قدم دوم: آماده سازی

پیش از شروع ریمل زدن باید مطمئن شوید که هیچ‌گونه اثری از آرایش قبلی روی صورت شما باقی نمانده است. برای اینکه آرایش شما ایده‌آل و عالی باشد، باید روی مژه خود را کاملا تمیز کنید. همچنین در برخی موارد استفاده از پرایمر برای پشت چشم بسیار مناسب خواهد بود.

 

قدم سوم: سایه چشم

به عنوان سایه، حتما باید از رنگ‌های طبیعی و متناسب با پوست استفاده کنید. رنگ‌های غیر طبیعی و جیغ باعث پرت شدن حواس از زیبایی مژه‌ها شوند. پس در نتیجه از رنگ‌های طبیعی مثل صورتی و گل‌بهی استفاده کنید تا بیشتر توجه مخاطب شما معطوف مژه‌هایتان شود.

 

قدم چهارم: خط چشم

برای بهتر دیده شدن مژه‌های شما، محدودیتی در انتخاب نوع خط چشم ندارید. شما می‌توانید بر اساس استایل و نوع صورت خود، خط چشمی مناسب بکشید و نگران این نباشید که باعث کمتر دیده شدن زیبایی مژه‌های شما می‌شود.

 

چطور مثل یک حرفه‌ای ریمل بزنیم؟ نحوه ریمل زدن

خب اگر مراحل آماده سازی را پشت سر گذاشته‌اید، یعنی می‌توانید ریمل زدن را آغاز کنید. برای یادگیری نحوه صحیح ریمل زدن ، بهتر است به صورت گام به گام عمل کنید. به این طریق بهترین آرایش چشم را خواهید داشت.

 

گام اول: به مژه‌های خود فر دهید

یکی از مواردی که اکثر افراد از آن غافل می‌شوند، فر مژه است. باید بدانید که حتما پیش از شروع ریمل زدن، از فر مژه استفاده کنید. فر مژه به شما کمک می‌کند تا پیش از ریمل زدن، مژه‌های شما فری طبیعی و زیبا به خود بگیرد. سپس می‌توانید با ریمل زدن این فر را حفظ کنید.

 

گام دوم: برس را به مایع آغشته کنید

شاید خنده‌دار به نظر برسد که آغشته کردن برس به مایع، یک مرحله باشد. اما یکی از فوت و فن‌های مهم ریمل زدن، میزان آغشته شدن برس به مایع ریمل است. شما لازم نیست تا چندین و چند بار برس را داخل مایع ریمل فرو ببرید. تنها کافیست که برس را به آرامی دور مخزن بکشید تا کمی آغشته به مایع ریمل شود. اگر مایع ریمل بیش از حد باشد، مژه‌های شما به هم می‌چسبند و آرایش شما خراب می‌شود.

 

گام سوم: برس را روی مژه‌های خود بکشید

در گام سوم باید برس را به آرامی روی مژه‌های خود بکشید. توجه داشته باشید که حرکت دست شما باید دقیقا مطابق با فر مژه‌تان باشد. یعنی حرکتی منحنی باید به دست خود دهید. برس را از ریشه مژه باید به سمت بالا هدایت کنید. همچنین در حین حرکت بهتر است برس را در دست خود بچرخانید تا همه قسمت‌های آغشته شده، روی مژه کشیده شود.

 

گام چهارم: برس را روی مژه‌های پایینی خود نیز بکشید

اصلا لازم نیست که بترسید. با اینکه مژه‌های پایینی کوچک هستند، اما تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی شما دارند. با اعتماد به نفس کامل و دقیقا مثل مژه‌های بالایی، مژه‌های پایینی خود را نیز ریمل بزنید.

 

گام پنجم: گره مژه خود را باز کنید

گاهی امکان دارد که به دلیل آغشته شدن بیش از حد برس به ریمل، مژه‌های شما به هم بچسبند. در این مرحله باید با استفاده از شانه‌های مخصوص، گره‌های مژه خود را باز کنید و اجازه ندهید که به هم بچسبند.

 

گام ششم: برای بار دوم ریمل بزنید

در گام ششم، برای بهتر دیدن شدن مژه‌های خود، باید یک بار دیگر ریمل بزنید. این مرحله دقیقا پس از اینکه ریمل قبلی خشک شد انجام می‌شود. با این کار مژه‌های شما بسیار حجیم دیده می‌شود. به همین دلیل بهتر است از این مرحله اصلا غافل نشوید. در ضمن دو بار ریمل زدن کافیست. اصلا به فکر دفعه سوم نباشید زیرا زیاده روی در این کار نتیجه عکس خواهد داد.

 

گام هفتم: در صورت نیاز دوباره فر مژه بزنید

در مرحله آخر، پس از خشک شدن ریمل، بهتر است دوباره از فر مژه استفاده کنید. فر مژه در گذشته بسیار کاربرد بیشتری داشته اما امروزه اینطور نیست. کمتر کسی به دنبال فر مژه می‌رود. اما همین فر مژه را می‌توان یکی از راز‌های مهم زیبایی دانست. اگر در مرحله آخر از فر مژه استفاده کنید، ماندگاری فر روی مژه شما بسیار بیشتر خواهد شد.

 

——————————————————————————————————————–

خب، تبریک عرض می‌کنم! شما تمام مراحل را به درستی پشت سر گذاشتید

آیا به نظر شما نحوه صحیح ریمل زدن آنقدر که تصور می‌کردید دشوار بود؟

آیا با نحوه صحیح ریمل زدن آشنایی داشتید؟

به نظر شما در نحوه ریمل زدن چه نکاتی وجود دارد که از این لیست جا افتاده است؟

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *