کانسیلر چیست و چطور به زیبایی صورت ما کمک می‌کند؟

در ادامه خواهیم خواند:

از گذشته تا به امروز چه برای گریم و چه برای زیبایی از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند. اما آیا شکل این لوازم آرایش از گذشته تا به حال تغییر نکرده؟ در اصل اگر به وسایل آرایشی زمان گذشته نگاه کنیم، انگار که لوازم شکنجه هستند! امروزه لوازم آرایش بسیار گسترده و متنوع هستند.این تنوع بعضا تا جایی پیش می‌رود که حتی نام برخی از آنها به گوش ما نخورده است و اصلا کاربرد آن را نیز نمی‌دانیم. یکی از این لوازم آرایشی که نسبتا به تازگی در دنیای لوازم آرایشی مطرح شده، کانسیلر و کاربردهای کانسیلر نام دارد. هنوز بسیاری از ما واقعا کانسیلر را نمی‌شناسیم و نمی‌دانیم انواع کانسیلر چه تفاوتی با هم دارند. مهم‌تر از همه چیز اینکه کاربرد‌های کانسیلر واقعا چیست و چطور باید از آن استفاده کرد؟

با ما همراه باشید تا شناخت کاملی روی این محصول نسبتا جدید آرایشی به دست بیاورید.

 

کانسیلر چیست؟

به زبان ساده کانسیلر را می‌توان یک کرم پودر فشرده دانست. بله درست است! کانسیلر در حقیقت یک کرم پودر بسیار فشرده با قدرت پوشش‌دهی بالا است. اما کانسیلر را به تنهایی استفاده نمی‌کنند و به عنوان مکمل کرم پودر عمل می‌کند. در انتخاب مرحله‌ای که باید از کانسیلر استفاده کرد، اختلاف زیادی وجود دارد. برخی بر این باور هستند که کانسیلر را باید قبل از کرم پودر استفاده کرد و برخی دیگر اعتقاد دارند که کانسیلر کاربرد اصلی خودش را بعد از کرم پودر نشان می‌دهد.

در اصل حق با هر دو طرف است و تفاوت زیادی در این باره وجود ندارد. جالب است بدانید که انواع کانسیلر بسیار متنوع است و هر کدام کاربرد خاصی دارند. دقیقا همانند کرم پودر، کانسیلر نیز در چند طیف رنگی مختلف به بازار عرضه می‌شود و همانند رژلب حالت‌های مختلفی دارد.

در اینجا قصد نداریم در مورد کاربرد‌های کانسیلر به تفصیل صحبت کنیم، اما برای شروع باید بدانید که کاربرد اصلی کانسیلر پوشاندن نواقص صورت است. البته اکثرا از کانسیلر برای پوشاندن نواقص زیر چشم استفاده می‌کنند.

 

معرفی انواع کانسیلر

اگر قصد خرید کانسیلر را پیدا کرده باشید، باید انواع کانسیلر را بشناسید تا به خوبی انتخاب کنید. همچنین اطلاع از کاربردهای کانسیلر نیز بسیار حائز اهمیت است.

کانسیلر را از دو نظر تقسیم بندی می‌کنند. اولین تقسیم بندی انواع کانسیلر بر اساس نوع و دومین تقسیم بندی بر اساس رنگ کانسیلر است. در ابتدا کمی در مورد انواع مختلف کانسیلر بر حسب جنس و نوع صحبت می‌کنیم و سپس به سراغ انواع رنگ کانسیلر خواهیم رفت.

 

در اصل هر نوعی از کانسیلر مخصوص یک پوست خاص است. اگر ترشح چربی پوست شما بالا است، پس باید کانسیلر مایع را انتخاب کنید. پوشش‌دهی این نوع کانسیلر نسبت به انواع دیگر بسیار کمتر است اما برای پوست‌های چرب بسیار مناسب خواهد بود. اغلب افراد این کانسیلر را انتخاب می‌کنند؛ زیرا روی پوست آنها را سنگی نمی‌کند. به همین دلیل اگر تیرگی دور چشم شما زیاد نیست و از طرف دیگر پوستی چرب دارید، بهترین گزینه برای شما کانسیلر مایع خواهد بود.

اگر پوست شما خشک باشد، بهتر است از انواع دیگر کانسیلر استفاده کنید. اما ممکن است راحتی استفاده از کانسیلر مایع را ترجیح دهید و به همین دلیل قصد داشته باشید تا این نوع از کانسیلر را برای پوست خشک خود انتخاب کنید. کانسیلر مایع دقیقا همانند رژلب مایع، حس خشکی پوست شما را تشدید می‌کند. به همین دلیل حتما قبل استفاده از کانسیلر مایع، از یک کرم مرطوب کننده یا آب رسان با کیفیت استفاده کنید. البته اگر چربی این محصول پوست شما را آزار می‌دهد، می‌توانید کانسیلر مایع بدون چربی را هم تهیه کنید.

 

معمول‌ترین و رایج‌ترین نوع کانسیلر، کانسیلر کرمی است. در اکثر آرایشگاه‌ها نیز از همین کانسیلر استفاده می‌کنند. دلیل محبوبیت این محصول در لایه‌ی ضخیمی است که روی پوست شما باقی می‌گذارد و هر گونه تیرگی، پف و یا چروک را از روی صورت شما محو می‌کند. پوشش دهی این نوع کانسیلر بسیار بالا است اما باز هم همانند انواع مایع، برای پوست‌های خشک مناسب نیست.

معمولا بر روی پوست‌های چرب و یا معمولی از این نوع کانسیلر استفاده می‌کنند و جالب است بدانید که تمام روز روی صورت شما باقی می‌ماند و اصلا نمی‌ریزد. البته قطعا باید انتظار حس سنگینی روی صورت خود داشته باشید؛ زیرا لایه ضخیمی از کانسیلر را باید روی پوست خود تحمل کنید. برای مصرف این نوع کانسیلر نیاز به براش مخصوص دارید تا به خوبی آن را روی صورت خود پخش کنید.

 

  • کانسیلر مدادی

دقیقا همانند رژلب، کانسیلر مدادی نیز داخل بازار وجود دارد. این نوع از کانسیلر دقیقا همانند یک مداد است و باید با تراش مخصوص لوازم آرایشی نوک آن را بتراشید. این نوع از کانسیلر مخصوص قسمت‌هایی از صورت است که باید با دقت بیشتری آرایش کنید. به عنوان مثال اگر یک خط عمیق را با دقت می‌خواهید از روی صورت خود حذف کنید، بهترین گزینه برای شما کانسیلر مدادی خواهد بود.

پوشش دهی این نوع کانسیلر نسبت به انواع کرمی کمتر و از مایع کمی بیشتر است. از طرف دیگر اگر پوست شما خشک و یا معمولی باشد، می‌توانید از این نوع کانسیلر استفاده کنید.

 

  • کانسیلر استیکی

کانسیلر استیکی یا همان ماتیکی، دقیقا شبیه به رژلب‌های معمولی داخل بازار است. شما باید بدنه آن را بپیچانید تا نوک کانسیلر بیرون بزند. پوشش دهی این نوع کانسیلر مشابه کانسیلر کرم بوده و می‌تواند لکه‌های سیاه و یا پف زیر چشم را به خوبی از بین ببرد. حتی اگر قصد دارید یک خال را از روی صورت خود محو کنید، کانسیلر ماتیکی این کار را به خوبی برای شما انجام می‌دهد.

دقیقا همانند انواع کانسیلر کرمی، لایه‌ای ضخیم را از خود روی صورت شما باقی می‌گذارد. به همین دلیل اگر پوستتان خیلی چرب است و یا اینکه از سنگینی آرایش آزار می‌بینید، بهتر است از انواع دیگر کانسیلر استفاده نمایید. این نوع کانسیلر برای پوست‌های خشک و معمولی مناسب است و به راحتی می‌توانید آن را درون کیف لوازم آرایش خود جای دهید.

 

کاربرد‌های کانسیلر در آرایش صورت

کاربردهای کانسیلر بسیار گسترده است و در موارد مختلفی می‌توانید از آن استفاده کنید. در اصل اکثر افراد بر این باور هستند که تنها کاربرد کانسیلر برای پوشاندن سیاهی زیر چشم است. اما باید بدانید که این کار تنها یکی از کاربردهای کانسیلر بوده و کاربردهای متنوع دیگری نیز دارد:

 

  • مخفی کردن آکنه صورت

شاید جالب باشد اگر بدانید که می‌توانید از کانسیلر به عنوان یک پرایمر نیز استفاده کنید. همان‌طور که اشاره کردیم، کانسیلر اساسا نوعی کرم پودر فشرده است. این یعنی شما می‌توانید با این کرم جادویی جوش‌های ریز پوستی خود را مخفی کنید.

 

  • مخفی کردن پف و سیاهی زیر چشم

به مرور زمان و به دلایل مختلف ممکن است زیر چشم ما پف کند و دچار سیاهی شود. کانسیلر به شما کمک می‌کند تا این سیاهی و پف را بپوشانید و اجازه ندهید تا آنها آرایش شما را خراب کنند.

 

  • برای بهتر شدن آرایش لب

از کانسیلر در آرایش لب نیز استفاده می‌کنند. یکی از کاربردهای کانسیلر در یک دست کردن پوست لب است. شما می‌توانید پیش از رژلب زدن، یک لایه کانسیلر سبک روی لب خود قرار دهید. با این کار رنگ لب شما یک دست می‌شود و ظاهری کاملا صاف پیدا می‌کند. سپس می‌توانید رژ مورد علاقه خود را انتخاب کنید و ظاهر لب خود را بسیار زیبا‌تر جلوه دهید.

 

چطور باید از کانسیلر استفاده کنیم؟

بر اساس نحوه و نوع استفاده، باید کانسیلر را به صورت خاصی استفاده کنید. اگر برای گرفتن سیاهی و یا پف زیر چشم قصد استفاده از کانسیلر را دارید، باید کمی از آن را به صورت نقطه‌ای زیر چشم خود قرار دهید. این کار را از داخل چشم شروع کرده و به سمت بیرون بروید. سپس با براش مخصوص از داخل به بیرون کانسیلر را پخش کنید. حرکات دوار باعث می‌شود تا کانسیلر به خوبی با پوست شما یک‌نواخت شود.

 

 

اگر روی گونه‌های شما نیز آکنه و جوش وجود دارد و می‌خواهید آنها را نیز در آرایش خود مخفی کنید، کافیست تا از زیر چشم دقیقا یک مثلث با کانسیلر بکشید. در اصل شما باید یک خط در کنار بینی خود و یک خط از گوشه بیرونی چشم به سمت انتهای خط کنار بینی بکشید تا یک مثلث زیر چشم خود تشکیل دهید. سپس با براش مخصوص کانسیلر این مثلث را به صورت کامل پخش کنید و از تاثیر آن جلوی آینه لذت ببرید.

برای از بین بردن پف بالای پلک نیز می‌توانید از کانسیلر استفاده کنید. به این منظور بهتر است کانسیلر مدادی را انتخاب کنید و ناحیه مورد نظر را از داخل به بیرون با مداد بکشید. سپس با نوک انگشت به آرامی با حرکت دوار، کانسیلر را از داخل به بیرون چشم هدایت کنید.

 

چه کانسیلری بخریم؟

در قسمت قبل به شما نشان دادیم که بر اساس نوع پوست و کاربردی که از کانسیلر انتظار دارید، باید یکی از انواع مدادی، ماتیکی، کرمی و یا مایع را انتخاب کنید. اما این تنها انتخابی نیست که باید انجام دهید، بلکه رنگ کانسیلر نیز بسیار نقش تعیین کننده‌ای دارد.

در ابتدا متخصصان توصیه می‌کردند که برای از بین بردن تیرگی و پف زیر چشم، باید رنگ کانسیلر را چند درجه روشن‌تر از رنگ پوست و کرم پودر خود انتخاب کنید. اما به تازگی آرایشگران حرفه‌ای گروه‌های مد همانند دیور و یا ویکتوریا به این نتیجه رسیده‌اند که رنگ کانسیلر دقیقا باید هم رنگ پوست باشد. در نتیجه قبل از خرید انواع کانسیلر ، کمی از آن را روی پوست زیر چشم خود بزنید و همان رنگی را انتخاب کنید که بیش از همه به پوست شما شباهت دارد.

 

کانسیلر با پرایمر و فونداسیون چه تفاوتی دارد؟

پرایمر همیشه به عنوان یک آستر عمل می‌کند و به شما پوستی صاف و آماده آرایش را هدیه می‌دهد. از طرفی فونداسیون می‌تواند معایب بزرگ صورت مثل جای جوش‌های عمیق را پوشش دهد. اما آیا به نظر شما این‌ها کفایت می‌کنند؟

نه با پرایمر و نه با فونداسیون شما نمی‌توانید سیاهی زیر چشم و یا جوش‌های ریز قرمز رنگ را بپوشانید. به همین دلیل حتی اگر از این دو نیز در آرایش خود استفاده می‌کنید، نباید کاربرد‌های کانسیلر را فراموش کنید. هر یک لوازم آرایشی مسئولیتی خاص دارند و باید از آنها به جا استفاده کرد.

 

چند نکته در مورد کاربردهای کانسیلر که باید بدانید

  • شما می‌توانید از کانسیلر به عنوان کانتور نیز استفاده کنید و به صورت خود فرم خاصی دهید.
  • اصلا در مصرف کانسیلر زیاده‌روی نکنید چون ممکن است در صورت تعریق زیاد و یا سنگین بودن آرایش، سست شده و از روی پوست شما بریزد.
  • حتما بعد استفاده از کانسیلر، روی صورت خود پنکیک یا اسپری تثبیت کننده آرایش بزنید. به این ترتیب دوام کانسیلر شما بیشتر خواهد شد.
  • شما می‌توانید از دو رنگ تیره و روشن کانسیلر در آرایش خود استفاده کنید تا در عین پوشاندن معایب صورت، فرم آن را نیز کمی تغییر دهید.
  • حتما پیش از کانسیلر، روی صورت خود آبرسان و یا مرطوب کننده قرار دهید تا به پوست شما آسیبی نرسد.

خب حالا که کاملا با کانسیلر و کاربردهای کانسیلر آشنا شده‌اید، وقت آن رسیده که کانسیلر مناسب پوست خود را خریده و دست به کار شوید! فراموش نکنید که، برای همیشه زیبا دیده شدن، باید همگام با پیشرفت در دنیای لوازم آرایشی قدم بردارید!

 

————————————————————————–

شما تجربه استفاده از کانسیلر بلک دایموند را دارید؟

نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *