گاهی باید برای ساخت مدرسه و کودکان بازمانده از تحصیل رکاب بزنی!

طبق آخرین آمارها در ایران بیش از ۱۴۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل وجود دارد که ۶۴ هزار نفر از آن‌ها دختر هستند. بیش از نیمی از این دختران در سیستان و بلوچستان زندگی می‌کنند. متاسفانه اکثر این دختران به علت مشکلات مالی بعد از دبستان ترک تحصیل می‌کنند. ساخت مدرسه و تامین هزینه‌های تحصیل این کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست.

 

تصمیمی برای جلب حمایت خیران در شمال تا جنوب ایران

شاید خیلی از افراد بی تفاوت از کنار این ترک تحصیل ها گذشته و با سرعت از کنار آن رد شوند.  اما بعضی‌ها مثل سحر طوسی مسیری ۲ هزار کیلومتری را برای تحقق رویای مدرسه سازی رکاب می‌زنند.

 

 

برند مای حامی ساخت مدرسه برای کودکان ایرانی

وقتی با خبر شدیم که سحر طوسی مسیری از شمال تا جنوب ایران را برای حمایت از دختران ایرانی رکاب می‌زند، تصمیم گرفتیم تا حامی این حرکت باشیم. و با اطلاع رسانی و حمایت‌های دیگر از هدف این سفر حمایت و قدردانی کرده باشیم.

 

داستان سفر سحر طوسی برای ساخت مدرسه از کجا شروع شد؟

سحر طوسی ۸ سال است که به طور حرفه‌ای دوچرخه سواری می‌کند. او از هفتم آبان ماه برای جلب کمک خیرین و تحقق رویای #دختران_فردا شروع به رکاب زدن در مسیر بندر انزلی تا خلیج فارس کرد. این حرکت شروعی برای تحقق رویای ایرانی بدون دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شد. این سفر ۲۵ روز طول خواهد کشید.

 

 

مای هم به عنوان برند ملی و برند محبوب از این کار خیر حمایت و برای دیده شدن هر چه بیشتر آن تلاش می‌کند. در همین راستا دیروز برند مای مثل همیشه با ایستادن در کنار #سحر_طوسی سعی کرد تا بعد از کمک به کمپین جازموریان تنها نیست، قدمی موثر در رسیدن به این رویای ساخت مدرسه و حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل بردارد و امید است با این قدم لبخند دیگری را بر لب کودکان ایرانی مهمان کند.

 

————————————————————————————————

اگر نظری درباره این حرکت دارید، لطفا در کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *