۴ نکته حیاتی در خرید رژ لب مات و روش استفاده حرفه‌ای از آن

در ادامه خواهیم خواند:

خرید رژ لب مات برای آرایش روز در تمام فصل‌های سال یا آرایش‌های پاییزی و زمستانی که پوست چند پرده رنگ پریده‌تر می‌شود، ضروری است. برای انتخاب بهترین رژ لب در طیف رنگ‌های مات بهتر است به چهار نکته اساسی به غیر از رنگ و ست شدن آن با رنگ پوست و ترکیب رنگ آرایشی خود توجه کنید. همچنین برای درخشان شدن، زیبایی شما روش حرفه‌ای استفاده از این رژ لب را پس از خرید بهترین محصول بیان کرده‎ایم.

 

۴ نکته بسیار مهم هنگام انتخاب و خرید رژ لب مات

 هنگام خرید رژ لب مات باید به چهار نکته ایجاد نکردن چسبندگی، پوشاندن کافی بافت لب، بافت مخملی و نرم رژ لب و میزان حجم دهی آن توجه کنید.

 

عدم استفاده از رژ لب با چسبندگی بالا

اگر رژ لب شما چسبندگی بسیار زیادی داشته باشد، با خوردن یک فنجان آب یا یک لیوان قهوه، قسمت‌هایی از آن از لب شما جدا شده و بافتی نامناسب را به جا خواهد گذاشت. همچنین هنگام استفاده احساس بسیار بدی روی لب‌های خود خواهید داشت.

 

پوشانندگی مناسب روی بافت لب

 در صورتی که بافت لب به طور کامل پوشانده نشود، و خط‌های لب مشخص و به اصطلاح قاچ قاچ می‌شود. این پدیده، زیبایی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. پس قبل از خرید حتما آن را روی لب خود امتحان کنید.

 

بافت مخملی روی لب

یکی از مهمترین ویژگی‌های هر رژ لب مات یا غیر مات باید بافت نرم و مخملی آن باشد، چون قرار است حداقل چند ساعتی رو لب شما باقی بماند و در صورت نداشتن بافتی نرم و مخملی باعث خشکی لب و آسیب دیدن آن‌ خواهد شد. معمولا رژ لب‌هایی که بافت مخملی دارند، از روغن‌های طبیعی در ساختار خود استفاده کرده‌اند، که به سالم ماندن لب شما نیز کمک می‌کنند.

 

میزان حجم دهی رژ لب

رژ لب مات شما بهتر است، حجم بیشتری نسبت به رژ لب ‌های معمولی ایجاد کند. چون رنگ مات روی لب‌ها جلوه رژ های معمولی را ندارد و میزان حجم دهی مناسب آن را زیباتر خواهد کرد. با اینکه حجیم کردن لب‌ها با ترفندهای آرایشی نیز ممکن است، اما کار آسانی نیست و احتمال خراب شدن آرایش نیز نسبت به رژ لب دارای حجم دهندگی بیشتر است.

 

روش استفاده از رژ لب مات مثل یک حرفه‌ای

رنگ رژ لب را با توجه به  سلیقه، نوع آرایش و رنگ پوست خود انتخاب کنید. و اگر می‌خواهید مثل یک حرفه‌ای آرایش کنید، انجام مراحل زیر را فراموش نکنید:

  • قبل از استفاده از رژ لب از مرطوب کننده، پرایمر یا کانسیلر استفاده کنید، تا تیرگی لب‌ها بر طرف شده و برای آرایش آماده شود.
  • ابتدا خط لب همرنگ یا بسیار نزدیک به رنگ رژ لب خود را انتخاب کرده و قبل از زدن رژ لب آن را دو لب بکشید.
  • فاصله بین خط لب‌ها را با رژ لب مات پر کنید. برای بیشتر کردن برجستگی لب‌ها بهتر است از هایلایتر استفاده کنید. اگر لب‌های شما کوچک هستند کمی هایلایتر وسط لب پایینی بزنید.
  • در انتخاب رنگ به غیر از سلیقه به باریک بودن یا نبودن آن توجه کنید. معمولا روی لب‌های بزرگ رنگ‌های تیره‌تر زیباتر دیده می‌شوند.
  • رژ‌های بسیار خوب معمولا دارای ماندگاری بسیار طولانی نیستند. رژ لب‌هایی با ماندگاری بسیار طولانی از موادی مثل پارابن در ساختار خود استفاده می‌کنند و برای بدن بسیار مضر هستند. بنابراین اگر قصد دارید، رژ لب شما مدتی بسیار طولانی بدون تغییر روی لب شما باقی بماند، بهتر است از تثبیت کننده‌های رژ لب استفاده کنید. استفاده از یک تثبیت کننده مناسب نگرانی شما را راجع به خوردن نوشیدنی از بین می‌برد.

 

———————————————————————————————

شما تجربه استفاده از کدام رنگ رژلب های مات بلک دایموند را دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *