نقش ماسک های طبیعی در جوانسازی پوست

  • 15 August 2021
  • 0 نظر
  • حسین محبی

با گذشت زمان پوست پیر می شود. اساساً پیری پوست به دو قسمت تقسیم می شود. یکی از آنها پیری داخلی است که به دلیل ویژگی های ژنتیکی از والدین به ارث می رسد و دیگری پیری خارجی است که به عوامل محیطی برمی گردد. از آنجا که پیری داخلی همه به عوامل ژنتیکی مربوط می شود ، متاسفانه امکان مداخله وجود ندارد ، اما می توان پیری خارجی را کند کرد. در این مقاله به نقش ماسک های طبیعی در جوانسازی پوست می پردازیم.

چه عواملی باعث پیری زودرس پوست می شوند؟

آفتاب- قبل از آفتاب گرفتن در ماه های تابستان باید دوباره فکر کنید. اگرچه خورشید منبع عالی برای اشباع بدن ما از ویتامین D محسوب می شود ، اما برای پوست ما بسیار خطرناک است. به همین دلیل ، استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب ساختار پوست شما و دور ماندن از نور خورشید در ساعات خطرناک ، حتی در ماه های زمستان مفید است.

سولاریوم- قرار گرفتن پوست در معرض اشعه های سولاریوم به منظور برنزه شدن بیشتر باعث می شود که پوست شما خیلی زودتر پیر شود و مشکلات جدی ایجاد کند که می تواند به سرطان پوست منجر شود.

سیگار- سیگار کشیدن یکی از بزرگترین دشمنان برای اندام های داخلی و پوست شما است. در حالی که دودی که از طریق آن تنفس می کنید و از بیرون در معرض آن قرار می گیرید ، پوست شما را به طور جدی پیری می کند ، در عین حال باعث مشکلات مختلف پوستی مانند تغییر رنگ و لکه نیز می شود.

استرس- یکی از قوی ترین عواملی که باعث پیری زودرس پوست شما می شود استرس است. به همین دلیل ، تا آنجا که ممکن است از استرس دوری کنید.

الکل- مصرف زیاد الکل یکی از دشمنان اصلی پوست است. پوست شما پس از مصرف الکل متورم می شود و با از بین رفتن اثر الکل می خوابد و این رویداد باعث چین و چروک جدی پوست شما می شود.

آرایش- اگر شما از آن دسته افرادی هستید که شب ها قبل از خواب آرایش خود را پاک نمی کنند ، دوباره فکر کنید. خوابیدن با آرایش از تنفس پوست جلوگیری کرده و منافذ را مسدود می کند و باعث می شود که شما زودتر پیر شوید.

عدم رطوبت- اگر به طور مرتب پوست خود را تمیز و مرطوب نکنید ، باعث پیری زودرس می شوید. برای اینکه پوست نرم تر و سالم تر باشد ، باید مرتباً آن را مرطوب کنید.

خواب نامنظم- یکی از مهمترین عواملی است که باعث پیری پوست می شود. علاوه بر این ، خوابیدن مداوم در یک وضعیت باعث پیری زودرس پوست نیز می شود. به عنوان مثال ، اگر دائماً به راست بپیچید و بخوابید ، آن ناحیه از پوست شما سریع تر پیر می شود. خوابیدن به پشت سالم ترین راه برای جلوگیری از این امر است.

کم آبی- اگر به اندازه کافی آب مصرف نمی کنید ، مهمترین ماده مغذی را از پوست خود محروم می کنید. این امر دعوت به پیری زودرس است.

توصیه های مراقبت از جوانسازی پوست

ماسک جوش شیرین

2 قاشق غذاخوری جوش شیرین

2 قاشق غذاخوری آب معدنی

تنها کاری که باید انجام دهید این است که آب معدنی و جوش شیرین را مخلوط کرده و ماسکی تشکیل دهید و آن را روی پوست تمیز خود بمالید. 5 دقیقه انتظار کافیست و سپس آن را با آب ولرم بشویید. از آنجا که جوش شیرین یک ماده ضد باکتری است ، این ماسک ، پوست شما را تمیز مکرده و از مشکلات آکنه جلوگیری می کند. همچنین با سفت کردن پوست به شما کمک می کند تا جوان تر به نظر برسید.

ماسک خیار

½ خیار

2 قاشق غذاخوری آب لیمو

با عبور خیار و آب لیمو از مخلوط کن ، یک قوام یکدست به دست آورید. پس از استفاده از آن روی پوست تمیز ، کافی است 15 تا 20 دقیقه صبر کنید و صورت خود را با آب سرد بشویید. خیار به حفظ تعادل رطوبت پوست کمک می کند. لیمو به لطف خواص ضد باکتریایی پوست شما را تمیز می کند.

ماسک گوجه فرنگی

تنها چیزی که برای این ماسک نیاز دارید چند تکه گوجه فرنگی است. برش های گوجه فرنگی را روی پوست تمیز خود قرار دهید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند. سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید. مواد موجود در گوجه فرنگی به جوان تر نشان دادن پوست شما کمک می کند.

ماسک سیب زمینی

1 عدد سیب زمینی

3 قاشق غذاخوری آب لیمو

پس از رنده کردن سیب زمینی ، آن را با آب لیمو مخلوط کرده و این ماسک را روی پوست تمیز خود بمالید. پس از 15 تا 20 دقیقه انتظار ، پوست خود را با آب گرم بشویید. سیب زمینی به از بین بردن لکه های پوستی و جلوگیری از چین و چروک زودرس پوست کمک می کند.

ماسک برنج

برنج 1 قاشق غذاخوری

1 قاشق غذاخوری شیر

1 قاشق غذاخوری عسل

پس از جوشاندن برنج ، آب آن را تخلیه کرده و با شیر و عسلی که گرم کرده اید مخلوط کنید. پس از به دست آوردن مخلوط همگن ، آن را روی پوست تمیز خود بمالید. پس از 15 دقیقه انتظار ، با آب ولرم بشویید.

این ماسک به از بین بردن لکه های پوستی ، مرطوب کردن پوست و سفت شدن منافذ کمک می کند