نکاتی برای رشد و نگهداری موهای مجعد

  • 24 August 2021
  • 0 نظر
  • حسین محبی

موهای مجعد نسبت به موهای صاف نیاز به مراقبت و توجه متفاوتی دارند. مراقبت از موهای مجعد بسیار دشوارتر از موهای صاف است. زیرا موهای فر به دلیل ساختار طبیعی مستعد خشک شدن و شکستن هستند. با این حال ، هنگامی که تکنیک های تقویت موهای مجعد به درستی مورد استفاده قرار می گیرند ، آنقدرها هم دشوار نیست که به نظر می رسد. در این مقاله به نکات مفیدی درباره رشد و نگهداری موهای مجعد خواهیم پرداخت.

آیا موهای مجعد کندتر رشد می کنند؟

این باور رایج وجود دارد که موهای مجعد کندتر رشد می کنند. این موضوع بیشتر به دلیل شکستگی ناشی از مراقبت نامناسب است.

تفاوت اصلی موهای فر و صاف در این است که موهای فر به دلیل ماهیت خود به طور طبیعی خشک می شوند. در موهای مجعد ، روغن های طبیعی پوست سر در پیچ های موهای فر گرفتار می شوند و نمی توانند تارهای مو را با پخش شدن به سمت پایین مانند موهای مستقیم تغذیه کنند.

به همین دلیل است که موهای مجعد خیلی راحت تر ساییده می شوند. به همین دلیل است که موهای مجعد که از رطوبت محروم هستند ، حتی اگر در واقع از ریشه رشد کرده باشند ، به نظر می رسد که اصلا رشد نمی کنند.

قانون طلایی موهای مجعد

قانون طلایی موهای مجعد این است که همیشه باید موها مرطوب نگه داشته شوند. اگر طول و انتهای موهای شما خشک است ، تا جایی که می خواهید به ریشه ها روغن بزنید و از آنها مراقبت کنید. با این حال ، موهای شما از انتها می شکند و به نظر می رسد که هیچ وقت رشد نمی کنند.

بنابراین ، برای رشد موهای مجعد مراقبت دو مرحله ای لازم است: در حالی که ریشه ها را تغذیه می کنید تا موها سریع تر رشد کنند ، تارهای مو را به طور مداوم مرطوب نگه دارید و از آنها برای جلوگیری از شکستگی محافظت کنید.

آیا کوتاهی مو برای رشد مو ضروری است؟

اگر انتهای موهای شما که تصمیم گرفته اید آنها را بلند کنید بسیار فرسوده است ، متأسفانه باید در ابتدای فرایند برای کوتاه کردن موهایتان باید به آرایشگاه مراجعه کنید.

اما پس از بازگشت به موهای سالم ، لازم نیست مداوم آن را کوتاه کنید. در این مرحله ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که انتهای موهای خود را مرطوب و سالم نگه دارید و رشد آنها را مشاهده کنید.

از چه شامپویی برای موهای مجعد استفاده کنیم؟

اگر تصمیم به رشد موهای خود گرفته اید ، اهمیت ویژه ای دارد که شامپویی که استفاده می کنید مناسب موهای مجعد باشد. چنین شامپوهایی با تنظیم تعادل رطوبت و چربی مو از خشک شدن جلوگیری می کنند. افرادی که موهای مجعد دارند همیشه باید از شامپوی مرطوب کننده استفاده کنند.

شامپوهای حاوی سولفات باعث خشک شدن طولانی مدت موهای مجعد می شوند.

شامپوهایی که رطوبت موهای مجعد را حفظ می کنند ، هم باعث رشد شده و هم در بلند مدت موها را پرتر می کنند.

از شامپو بسیار کمتر استفاده کنید

رایج ترین اشتباه برای موهای مجعد این است که در هر بار شست و شو از شامپو زیاد استفاده کنید. صاحبان موهای مجعد که بیش از حد از محصولات حالت دهنده استفاده می کنند تا حاوی فرهای نامنظم باشند ، فکر می کنند باید از شامپو به میزان کم استفاده کنند. با این حال ، شامپو باعث می شود روغن های طبیعی ارائه شده توسط پوست سر جریان یافته و رشد مو را تقویت کند. بنابراین ، افرادی که تصمیم به رشد موهای مجعد خود می گیرند ، باید استفاده از شامپو را کاهش دهند.

شستن دوبار موها در هر شست و شو ممکن است برای موهای صاف مشکلی ایجاد نکند ، اما در مورد موهای مجعد فرق می کند. شستن دوبار شامپو باعث می شود موها تمیز شوند.

اگر به شست و شوی مکرر موهای خود نیاز دارید ، می توانید از شامپوی خشک در این بین استفاده کنید.

مطمئن شوید که در هر شستشو از کرم استفاده می کنید

قانون طلایی رشد موهای مجعد جلوگیری از خشک شدن انتهای آن است. بنابراین تنبل نباشید ، هر بار که حمام می کنید انتهای موهای خود را با یک نرم کننده خوب مرطوب کنید. با خیال راحت از مقدار زیادی کرم استفاده کنید.

هفته ای یکبار از ماسک مرطوب کننده عمیق استفاده کنید. این ماسک لزوماً نباید یک محصول گران قیمت باشد. مخلوط تخم مرغ ، روغن زیتون و عسل خانگی نیز همین کار را انجام می دهند.

بعد از حمام ، انتهای موهای خود را با روغن های مرطوب کننده مانند روغن نارگیل یا بادام تغذیه کنید. این روغن ها با بستن رطوبت در فیبر مو با گرایش به خشک شدن مبارزه می کنند.

با گرما و صاف کننده ها خداحافظی کنید

گرمای بیش از حد ساختار پروتئینی موها را تغییر داده و باعث ضعیف شدن و مستعد شکستن آنها می شود. افرادی که موهای مجعد دارند قطعاً باید از صاف کننده ها به خصوص در دوره تمدید خودداری کنند. وقتی از گرما فاصله می گیرید متوجه می شوید که موهای شما خیلی سریع تر رشد می کند.

متأسفانه ، سشوار در الزامات دور ماندن از گرما گنجانده شده است. اگر وقت ندارید منتظر بمانید تا موهای شما به خودی خود خشک شوند یا اگر هوا سرد است ، باید از محصولات محافظ حرارتی استفاده کنید. با وجود این محصولات ، همیشه از اجرای سشوار در گرم ترین حالت خودداری کنید.

از حوله های مناسب مو استفاده کنید

کسانی که می خواهند موهای مجعد خود را بلند کنند باید در مرحله خشک شدن نیز مراقب باشند. پس از شستن موهای خود ، با کمک حوله های کلاسیک ، حذف آب اضافی را متوقف کنید.

آب اضافی را ابتدا با دستان خود و سپس با حوله میکروفیبر به آرامی از موهای خود بردارید. سپس ، موهای خود را دوباره با یک حوله میکروفیبر یا تی شرت نخی ببندید. خشک کردن موهای فر به این روش از آسیب دیدن جلوگیری می کند.

تغذیه ریشه های مو با ماساژ و روغن

به یاد داشته باشید که موها با تغذیه از ریشه رشد می کنند. حتی تنها پنج دقیقه ماساژ پوست سر در روز باعث افزایش گردش خون و تغذیه فولیکول های مو می شود.

به صورت وارونه دراز بکشید و هر شب حداقل پنج دقیقه با انگشتان دست ، موهای خود را ماساژ دهید.

در طول ماساژ سر می توانید از روغن هایی مانند کرچک ، روغن آرگان ، بادام ، زیره سیاه ، رزماری یا روغن آووکادو استفاده کنید که موها را تغذیه کرده و محیطی مناسب برای رشد سریع ایجاد می کند. موهای مجعد عاشق این روغن ها هستند.