چگونه آرایش صورت را پاک کنیم؟

  • 16 August 2021
  • 0 نظر
  • حسین محبی
همان قدر که تکنیک آرایش کردن مهم است ؛ پاک کردن آرایش هم دارای اهمیت بوده و باید برای آن وقت گذاشت و از روش های مناسب استفاده کرد. در این مقاله به نحوه صحیح پاک کردن آرایش و نیز مضرات خوابیدن بدون پاک کردن آرایش می پردازیم.

قبل از اینکه در مورد نحوه پاک کردن آرایش صحبت کنیم ، در مورد مضرات پاک نکردن آرایش می گوییم. شاید به این ترتیب بتوانیم تعداد شب هایی را که با آرایش می خوابید را کاهش دهیم.

مضرات خوابیدن بدون پاک کردن آرایش

انواع محصولات آرایشی که از آنها استفاده می کنید ، باعث مسدود شدن منافذ می شوند. اگر بدون پاک کردن آرایش خود بخوابید ، پوست شما قادر به تنفس نخواهد بود ؛ زیرا منافذ پوست شما مسدود شده است. بنابراین ، پوست شما دچار پیری زودرس می شود و مشکلات پوستی مختلفی ایجاد می گردد.

مواد مختلف موجود در محتویات محصولات آرایشی می توانند بر روی پوست شما حساسیت ایجاد کنند. این مشکل حتی در صورت استفاده از محصولات گیاهی نیز ممکن است رخ دهد.

کانسیلری که در آرایش چشم خود استفاده می کنید می تواند باعث ایجاد غدد چربی در زیر چشم شما شود. سایه چشم و رنگدانه ها می توانند باعث پیری زودرس ناحیه چشم و ریزش مژه های ریمل شما شوند.

ریمل ابرویی که برای فرم دادن به ابروها استفاده می کنید ، می تواند بعد از مدتی باعث ریزش ابروها شود.

هر ماده ای در مواد آرایشی که به پوست خود می زنید می تواند بر روی پوست شما حساسیت ایجاد کند. بدتر از آن ، این حساسیت ممکن است پس از مدتی در هنگام خواب ظاهر شود و شما ممکن است صبح با صورت متورم از خواب بیدار شوید ؛ به طوری که حتی نمی توانید چشمان خود را باز کنید.

چگونه آرایش چشم را پاک کنیم؟

ناحیه چشم یکی از حساس ترین مناطق پوست است. اگر از محصولات مناسب استفاده نمی کنید و یا در پاک کردن آرایش چشم خود کوتاهی می کنید ، ممکن است در این زمینه با مشکلات جدی روبرو شوید.

اگر از محصولات آرایشی مقاوم در برابر آب استفاده کرده اید ، قطعاً باید از پاک کننده هایی استفاده کنید که مناسب حذف آرایش ضد آب هستند. پاک کننده های آرایش چشم معمولاً محصولات دو فاز هستند و از یک روغن و یک محصول بر پایه آب تشکیل شده اند.

به همین دلیل است که شما دو رنگ متفاوت در بطری می بینید. قبل از استفاده از این محصولات ، فراموش نکنید که آنها را خوب تکان دهید تا دو فاز مخلوط شوند. هنگام استفاده از محصولات ، باید پنبه نرم را ترجیح دهید.

پس از تمیز کردن چشم ها با لوسیون پاک کننده یا تونیک ، باید آنها را با آب فراوان و ژل پاک کننده مناسب بشویید. یکی از مناسب ترین محصولاتی که می توانید برای شستن آرایش چشم خود انتخاب کنید شامپو بچه است. شما به راحتی می توانید چشم های خود را بدون سوزاندن آنها بشویید و تا مژه های خود را تمیز کنید.

چگونه آرایش لب را پاک کنیم؟

قبل از تمیز کردن رژ لب ، می توانید از پاک کننده آرایش چشم یا پاک کننده آرایش که برای پوست خود استفاده می کنید بهره بگیرید. کافی است لب های خود را با کمک یک تکه پنبه پاک کنید.

چگونه می توان آرایش پوست را پاک کرد؟

توصیه می کنیم قبل از شستن صورت ، پوست تان را با لوسیون یا پاک کننده آرایش مناسب تمیز کنید. بنابراین ، می توانید عملکرد بسیار بهتری از ژل شست و شوی صورت داشته باشید و منافذ خود را عمیق تر تمیز کنید.

استفاده از پنبه در پاک کردن آرایش صورت خوب است. اگر پوست خشکی دارید می توانید از شیر پاک کن پوست استفاده کنید ، اما اگر نوع پوست شما چرب یا مختلط است ، بهتر است از محصولات حاوی آب استفاده کنید.

پس از این مرحله ، باید صورت خود را با ژل شست و شوی مناسب با نوع پوست خود به خوبی بشویید. می توانید از محصولات ژل یا فوم استفاده کنید. در دوره های خاصی می توانید از برس های شست و شوی صورت نیز استفاده کنید. اما شستن هر روز صورت با یک برس می تواند باعث تحریک پوست شما شود.

پس از پاک کردن تمام آرایش و شستن صورت ، نباید خشک کردن آن را فراموش کنید. استفاده از حوله های کاغذی مناسب تر خواهد بود.