چگونه از ناخن ها مراقبت کنیم؟

  • 1 August 2021
  • 0 نظر
  • حسین محبی

مراقبت از ناخن یکی از مهمترین مسائل بهداشتی به خصوص برای خانم ها محسوب می شود. زیرا ناخن های قوی و سالم می توانند کل روحیه شما را تغییر دهند! اگر شما هم در فکر مراقبت از ناخن های خود هستید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

مراقب ناخن های خود باشید

اگر ناخن های شما شکننده هستند ، ابتدا باید به عنوان یک مشکل سلامتی با آن برخورد کنید. مصرف مکمل های کلسیم ، نوشیدن مقدار زیادی آب و خوردن میوه و سبزیجات این مشکل را در مدت کوتاهی حل می کند.

اگر عاداتی مانند جویدن ناخن دارید ، باید از نظر روانی به خود انگیزه دهید تا از این کار جلوگیری کند. علاوه بر این ، سرم های تقویت ناخن نیز باعث می شوند ناخن های شما بسیار سالم تر به نظر برسند.

ناخن های خود را درست سوهان بکشید

نحوه سوهان کشیدن ناخن ها نیز در سلامت ناخن های شما مهم است. اگر در حین انجام مانیکور در خانه ، ناخن های خود را به صورت تیز شکل دهید ، آنها به راحتی می شکنند ؛ زیرا احتمال شکستن آنها بیشتر است.

بنابراین باید گوشه های تیز ناخن را کمی گرد کنید. علاوه بر این ، انتخاب جنس سوهان بسیار مهم است. سوهان های سخت و فلزی می توانند باعث شوند که ناخن ها به راحتی شکسته شوند. شما ممکن است بافر ناخن را ترجیح دهید ، مخصوصاً اگر ناخن های شما نرم هستند.

لاک ناخن خود را مرتب تمیز کنید

شما باید لاک های ناخن خود را حداکثر هفته ای یکبار پاک کنید. یک یا دو روز قبل از تمدید صبر کنید تا ناخن ها تنفس کنند. همچنین هنگام تمیز کردن ناخن ها باید به محصولی که استفاده می کنید توجه کنید.

استفاده از پاک کننده لاک ناخن حاوی استون می تواند ناخن های شما را نازک کرده تا مانند کاغذ کنده شود. برای جلوگیری از این عوارض ، پس از تمیز کردن لاک ناخن ، باید دستان خود را با صابون بشویید و سپس از کرم دست استفاده کنید.

برش کوتیکول ها

یکی از رایج ترین اشتباهات ، برش کوتیکول هاست. وقتی کوتیکول های ناخن را می برید ، ضخیم تر شده و سریع تر رشد می کنند. به همین دلیل ، روغن بچه را در مقداری آب داغ بریزید تا گوشت ها نرم شوند و کوتیکول ها را با فشار دهنده کوتیکول به داخل فشار دهید. همچنین فراموش نکنید که تا جایی که می توانید از کرم دست استفاده کنید.

لاک پایه بزنید

حتماً یک لاک پایه ، یعنی لاک ناخن شفاف ، زیر لاک های ناخن خود بزنید. به این ترتیب ، باعث می شود ناخن های شما هوای بیشتری دریافت کنند. وقتی پایه قبل از لاک ناخن زده نشود ، رنگ ناخن رنگدانه های رنگ را در لاک ناخن جذب کرده و خرابی روی سطح ناخن رخ می دهد.

لاک پایه با فرمول خود که باعث تقویت ناخن می شود ، تفاوت ایجاد می کند. این محصول با ویژگی سخت کردن ناخن های نرم و تقویت آنها باعث می شود ناخن های شما برای مدت زمان طولانی تری سالم تر به نظر برسند. از آنجا که ناخن ها را سخت می کند ، بدون شکستن رشد می کنند.